WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Militarny piknik z okazji 101. rocznicy powstania wielkopolskiego

Dodano: 28.12.2019 14:06
Źródło: LM.pl

W 101. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego organizacje miłośników militariów i strzelectwa zorganizowały piknik w strzelnicy w Potażnikach.

Wojskowy klimat mogli poczuć uczestnicy pikniku, który w sobotę zorganizowany został w strzelnicy w Potażnikach. Okazją była 101. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. - Stwierdziliśmy, że nikt w mieście niczego nie organizuje, a jest to nasze, zwycięskie powstanie. Stąd ten pomysł - tłumaczy Grzegorz Ligęza, kierownik Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Muszkiet w Koninie, jednego z organizatorów pikniku.

Na terenie strzelnicy stanęły w sobotę wojskowe pojazdy, w tym - ponad 100-letni ford TR, pełniący funkcję pojazdu sanitarnego. Swoje stoisko przygotowała Jednostka Strzelecka ,,Strzelec" 4057, można było również obejrzeć wystawę broni historycznej i współczesnej oraz samemu postrzelać, m.in. z pistoletów 9 mm oraz kbks. Na wszystkich czekała również grochówka, a dochód z jej sprzedaży organizatorzy przeznaczą na fundację ,,Pomoc dla weterana".

Piknik był również formą promocji samego KSS LOK Muszkiet. - Chcemy promować przez strzelectwo, tradycję posiadania broni, jako klub sportowy. Na co dzień prowadzimy treningi, umożliwiamy strzelanie, organizujemy zawody - mówi Grzegorz Ligęza

slajd 1 z 21
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I taki jest obecny stan naszego wojska, jak 1939 r.
Dodano: 28.12.2019 15:02    Przez: ~piotr.
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO