WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Lekarze PPOZ bez porozumienia z NFZ. Interweniują u premiera

Dodano: 29.12.2019 22:03
Źródło: LM.pl

Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej interweniują u premiera. Do dzisiaj nie podpisali umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, a dotychczasowe wygasają z końcem grudnia.

Rozmowy dotyczące warunków udzielania świadczeń zdrowotnych prowadzone były przez Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia z NFZ i Ministerstwem Zdrowia od wielu tygodni. Jak informuje prezes PPOZ, wydawało się, że spotkania przyniosą oczekiwane przez strony rezultaty. Porozumienie miało być podpisane 23 grudnia, ale do niego nie doszło. Prezes NFZ Adam Niedzielski poinformował Bożenę Janicką, że warunku zostają zmienione. Natomiast 24 grudnia centrala NFZ umieściła na swojej stronie komunikat o wynikach negocjacji.

- Komunikat nie pokazuje dalszych planów finansowych, a tylko wybrane obszary prowadzonych negocjacji, jak się wydaje wygodne dla Prezesa NFZ. Zaprezentowane są skrajne rozwiązania, poczynając od spraw finansowych po okres zawarcia umowy, co może niestety świadczyć o braku wyraźnej wizji dla organizacji podstawowej opieki zdrowotnej i decyzyjności Prezesa NFZ - mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Zdaniem PPOZ - komunikat NFZ z 24 grudnia jest precedensem w prowadzonych od lat rozmowach. Podważa wiarygodność Prezesa NFZ i kierowanej przez niego instytucji.

- Mamy do czynienia z plebiscytem opinii i uwag kierowanych do nieznanych gremiów, wbrew obowiązującemu prawu! Pomimo tej sytuacji nasza organizacja zaproponowała kompromisowe rozwiązania, które zostały przekazane ustnie i pisemnie Centrali NFZ oraz Ministrowi Zdrowia. Obawiamy się jednak, że negocjacje z takim partnerem nie dają gwarancji zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych dla pacjentów. Działania Prezesa NFZ powodują destabilizację w funkcjonowaniu służby zdrowia, zarówno jeśli chodzi o lekarzy, jak i pacjentów - mówi Bożena Janicka.

Dzisiaj w Poznaniu odbyło się zebranie Nadzwyczajnej Rady Powiatów PPOZ i członków PPOZ. Lekarze i świadczeniodawcy poprali propozycje i negocjacje prowadzone przez Zarząd  PPOZ i  oczekują od premiera Mateusza Morawieckiegi interwencji w sprawie przywrócenia rangi i wiarygodności rozmów prowadzonych z Centralą NFZ.

  • Lekarze PPOZ bez porozumienia z NFZ. Interweniują u premiera

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Koryto + ile 130 na godzinę!!!
Dodano: 29.12.2019 22:37    Przez: ~lekorze
A dlaczego taka cisza o tym ze neurologia Konińska zostaje, ze lekarze dogadali się z dyrekcją ze poszły stawki grubo ponad 100 zł za godzinę ich pracy, ze jednak szpital nie upadnie ,mimo tego,jak wszyscy płakali po marszałkach,konwentach ,na wigiliach ,ze idzie armagedon to było fajnie,teraz jak to zwykle w Koninie cisza.I co jakoś szpitala nie zamkną jakoś można mieć plan naprawczy i dawać podwyżki, teraz to się dopiero zacznie szkoda ze w Koninie nie ma salonu porsche,maseratti,czy też bmw,bo biedni lekarze po nowym roku swoje stare fury będą musieli poza Konin,jechać zmieniać na jeszcze nowsze .....zenada..ale cóz to nam powinno otworzyć oczy
Dodano: 30.12.2019 10:13    Przez: raMBO JON
Przepraszam oczywiście chodzi o ortopedię, bo neurolodzy już przed swiętami dobili targu
Dodano: 30.12.2019 10:16    Przez: raMBO JON
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO