WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi.Najpiękniejsze kolędy wybrzmiały w klasztorze

Materiał promocyjny

Dodano: 5.01.2020 19:49

Te znane i śpiewane w każde Boże Narodzenie, ale i nowe, które podbijają serca dopiero od niedawna. W Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim odbył się pierwszy z trzech koncertów ,,Kolęda życzliwych serc".

Na wspólne kolędowanie w Klasztorze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim wójt gminy Grzegorz Maciejewski, Gminny Ośrodek Kultury oraz stowarzyszenie Koło Pałacowe Posada zaprosili już po raz kolejny. Dla mieszkańców gminy wystąpili artyści związani z kazimierskim GOK: Iga Lewandowska (wokal), Krzysztof Miętkiewicz (wokal), Michał Rybacki (skrzypce), Maciej Koralewski (gitara), Grzegorz Wypychowski (akordeon) i Paweł Grzybowski (gitara). Koncert poprowadzili natomiast Alicja Radocka i Tadeusz Majchrzak.

W wypełnionym po brzegi kościele usłyszeć można było zarówno świetnie wszystkim znane kolędy, takie jak ,,Cicha noc", ,,Wśród nocnej ciszy", czy ,,Mizerna, cicha", jak i te nieco nowsze lub zdobywające popularność dopiero od niedawna, np. ,,Gore gwiazda Jezusowi", czy ,,Mario, czy już wiesz?". Po godzinnym koncercie artyści otrzymali owację na stojąco, a widownia chętnie włączała się we wspólne kolędowanie.

- To, co się działo, to była uczta duchowa, za którą, w imieniu tak licznie zebranych, pięknie dziękuję. To było piękne. To było profesjonalne. Już słysząc w GOK jedną, czy drugą kolędę wiedzieliśmy, że to będzie coś wspaniałego. Dziękuję serdecznie - mówił opiekun kazimierskiego klasztoru.

Kto nie mógł wysłuchać koncertu w niedzielę będzie miał jeszcze szansę na to w kolejnych dniach. 12 stycznia o godz. 12.00 artyści zawitają do kościoła parafialnego pw. św. Jakuba Apostoła w Dobrosołowie, a 19 stycznia o godz. 16.00 koncert odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Alberta Chmielowskiego w Posadzie. 

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO