WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Orszak Trzech Króli z Herodem, aniołami i "moherami"

Dodano: 6.01.2020 15:11
Źródło: LM.pl

O miejskich sprawach podczas ósmego Orszaku Trzech Króli. Poza tradycyjnymi punktami przemarszu, nie zabrakło „konińskich moherów”, które wytknęły władzy kilka miejskich bolączek.

Po mszy świętej w kościele św. Bartłomieja, przez konińską starówkę przeszedł Orszak Trzech Króli. W najważniejsze role wcielił się ksiądz z Fary, członek rady parafialnej oraz miejski radny Prawa i Sprawiedliwości – Dominik Szopa. W ratuszu na uczestników orszaku czekał Herod z małżonką, a w tych rolach wystąpili również radni PiS: Katarzyna Jaworska i Krystian Majewski.

Na pl. Wolności na orszak czekały konińskie „mohery”.

- Ja już nie wytrzymuję. Od 6 dni się we mnie gotuje. Wszystkie śmieci wyrzucam z trwogą, bo wiem że zapłacę za nie drogo – mówiła jedna z kobiet. - Władza takie prezenty przynosi – odpowiedziała druga. - Na bulwarze fontanna była i już jej nie ma. A dawno już przeszła wiosna, jesień, zima... Sama dobrze wiesz, że kto daje i odbiera to... - podkreśliła.

Nie zabrakło również przytyków związanych z inwestycjami.

- A dworzec to istna rudera. Od 2 lat się pod choinką spotykamy i o budowie nowego dworca rozmawiamy. Na marne. Żadnego w tej sprawie rozwoju. Został nam brzydki budynek po uprzednim ustroju – mówiła pierwsza z kobiet. - A przeprawa? Ileż my o niej gadali. Niby coś tam ostatnio ponaprawiali, a w rozmowach przeprawa jakby z boku, drugi most do remontu będzie w tym roku. Mamy nadzieję w prezydencie, że w Koninie tylko lepiej będzie. Jest szansa, że żaden most się nie zawali i tylko nowymi wiaduktami będziemy zasuwali – dodała druga.

Później prezydenta z zastępcami oraz radnych zaproszono do wspólnej kolędy.

- Niech te mosty też na radnych trochę pójdą. Oni budżet dzielą – rzucił Witold Nowak, zastępca prezydenta.

Niestety, żadnemu z obecnych radnych nie wystarczyło chęci i odwagi do występu. Ostatecznie prezydent Piotr Korytkowski wspólnie ze swoimi zastępcami zaśpiewał „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. A następnie na moście Toruńskim można było obserwować walkę dobra ze złem w wykonaniu aniołów i diabłów.

Orszak zakończył się przy stajence, która stoi nieopodal kościoła św. Bartłomieja. Tam, Świętej Rodzinie złożono pokłon, a królowie przekazali dary dzieciątku Jezus. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia podzielili się chlebem.

slajd 1 z 61
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Widać autorka tego artykułu bardzo sprzyja obecnej władzy. No i to brukowe słownictwo " konińskie mochery". To jest obrażanie ludzi. Może i w naszym mieście zaczyna tworzyć się jakaś "farma troli"?
Dodano: 7.01.2020 09:58    Przez: Kris
Autorka artykułu wyzywa ludzi od mocherów. I nikt z kierownictwa nie reaguje.Takie cuda tylko na LM
Dodano: 7.01.2020 13:30    Przez: ewa
Jaki plan? Rok minął i nic nie zrobił. Plan ma jak rozwalić KONIN do końca. Ten pan to jest tak słaby żeby nie powiedzieć kiepski, bardzo kiepski. Wszystko się wali,.a on jak za młodych lat i przedtem i teraz stoi i mysli , że samo się zrobi. Co do" mocherów " to niech się cieszy ze mu pod nogi nie rzucili furę śmieci. Szczerze jeszcze wszystko przednim.
Dodano: 7.01.2020 10:27    Przez: ~Ola

KOMENTARZE

Panowie Prezydenci proszę się nie przejmować ,,mocherami konińskimi,, czyli wyznawcami PiS i niewybranego pana Chojnackiego.Proszę robić swoje zgodnie ze swoim planem rozwoju Konina.Każdy myślący i inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę,że to dobry kierunek ,który potrzebuje czasu i determinacji w działaniu👍
Dodano: 06.01.2020 17:49    Przez: Konin
Jaki plan? Rok minął i nic nie zrobił. Plan ma jak rozwalić KONIN do końca. Ten pan to jest tak słaby żeby nie powiedzieć kiepski, bardzo kiepski. Wszystko się wali,.a on jak za młodych lat i przedtem i teraz stoi i mysli , że samo się zrobi. Co do" mocherów " to niech się cieszy ze mu pod nogi nie rzucili furę śmieci. Szczerze jeszcze wszystko przednim.
Dodano: 07.01.2020 10:27    Przez: ~Ola
Ola, hehehe, specjalnie tu weszłam żeby twój komentarz zobaczyć i nie zawiodłam się. Jesteś nie możliwie wręcz przewidywalna, a jednak bawisz nadal, jak stary dobry kabaret. A poważnie, Trollu jeden, jak patrzysz w lustro? ten grymas nienawiści nie popycha Cię jeszcze do kroków ostatecznych? Dziwię się i poniekąd podziwiam. Z przyjemnością bym zbadala Twój przypadek, jesteś Level Mistrz chamstwa, ignorancji i zawiści. Gratuluję!
Dodano: 07.01.2020 13:06    Przez: ~Ewa
kochana redakcjo LM czy nie mamy do czynienia z mową nienawiści
Dodano: 07.01.2020 07:10    Przez: ~pisior😎
Widać autorka tego artykułu bardzo sprzyja obecnej władzy. No i to brukowe słownictwo " konińskie mochery". To jest obrażanie ludzi. Może i w naszym mieście zaczyna tworzyć się jakaś "farma troli"?
Dodano: 07.01.2020 09:58    Przez: Kris
Autorka artykułu wyzywa ludzi od mocherów. I nikt z kierownictwa nie reaguje.Takie cuda tylko na LM
Dodano: 07.01.2020 13:30    Przez: ewa
Ewa - nic na to nie poradzę że ktoś kto myśli i pisze inaczej niż Ty to troll. Moje komentarze nie mają nic wspólnego z trollowaniem. Zajmij się swoim przypadkiem to będzie najbardziej właściwe. O mnie się nie martw. Śmieszni jesteście z tą obrona tego pana. Czasami mam wrażenie że żyjecie w innym mieście gdzie nie ma korków, mosty, dworzec PKP i PKS jak z bajki i żadnych problemów. Żyj sobie w tym bajkowym świecie. Oby Ci się nie odbiło wielka czkawką.
Dodano: 07.01.2020 14:24    Przez: ~Ola
Najpierw przemarsz w orszaku, potem łamanie się chlebem- symbolem jedności i braterstwa, na koniec oplucie na forum. Jest to tak przewidywalne,że bez patrzenia w kryształową kulę można zgadnąć, jakie komentarze się tutaj pojawią. Żal.
Dodano: 07.01.2020 16:30    Przez: aga
Ola, jesteś coraz bardziej niesamowita! Ja nikogo nie bronię, bo potrzeby takiej nie widzę, ja się po prostu zastanawiam nad pojemnością Twojej nienawiści, zawiści, negatywnych uczuć i emocji. Jak Ty to w sobie mieścisz? A co do nazwania "moherami " pań z marszu - same o sobie mówią "moherki", to taki żart, dowcip, ironia. Widać panie "moherki" mają więcej dystansu do siebie niż komentujący tu.
Dodano: 07.01.2020 17:29    Przez: ~Ewa
Pojemność mam dużą tylko dla ludzi którzy nic nie robią i są nieudacznikami. Jak tak bardzo chce się rządzić to trzeba najpierw nauczyć się podstaw o samorządzie, a nie błądzić jak dziecko we mgle.
Dodano: 10.01.2020 20:16    Przez: ~Ola
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO