LM.plWiadomościKonin. 300 osób pobiegło dla WOŚP wokół jeziorka Zatorze

Konin. 300 osób pobiegło dla WOŚP wokół jeziorka Zatorze

Udało się! Wszystkie 300 pakietów startowych na 10. Bieg ,,Policz się z cukrzycą" zostało sprzedanych i w niedzielne popołudnie trasa wokół jeziorka Zatorze zapełniła się zawodnikami biegnącymi dla WOŚP.

Niemal do ostatnich chwil trwała sprzedaż pakietów startowych na 10. Bieg ,,Policz się z cukrzycą". Wszystkie 300 miejsc zostało jednak wykupionych, dzięki czemu podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobity został kolejny rekord biegu. Zawodnicy na starcie zebrali się przed godz. 13.00, by wspólnie rozgrzać się przed biegiem.

Trasa, podobnie jak w poprzednich latach, prowadziła wokół jeziorka Zatorze. W pierwszej linii na starcie ustawił się zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów, wśród biegaczy dostrzec można też było kierownika Wydziału Sportu i Turystyki Tomasza Sękowskiego, a także seledynowe koszulki konińskiej grupy Triton, czy przyjaciół i samego Marcina Janiaka - ,,Prawnika w biegu". Biegli dorośli, biegły dzieci, a nawet... psy. Wszystkich prowadzili zaś rowerzyści z sekcji Ciklo PTTK Konin.

Bieg organizowany był pod hasłem ,,Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", a jego organizatorem po raz kolejny był Klub Biegacza Aktywni Konin. Na mecie na biegaczy czekały pamiątkowe medale. Każdy z uczestników zawodów zasilił też konto WOŚP - wpisowe przekazane zostało na rzecz fundacji, dzięki czemu uzbierać udało się ponad 9400 zł.