WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dziecko w świecie przyjaciół. Książka na jubileusz 100-lecia TPD

Dodano: 14.01.2020 14:40

„Dziecko w świecie przyjaciół” - to tytuł książki, która powstała z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. To wspólne wydawnictwo konińskiego oddziału TPD i PWSZ w Koninie.

W bibliotece PWSZ w Koninie odbyła się promocja książki, wydanej z okazji jubileuszu TPD. - Zamysł wydania tej książki zrodził się tuż po obchodach 95-lecia TPD – zdradzili autorzy wydawnictwa Jan Grzesiak z PWSZ w Koninie i Ryszard Sławiński, długoletni koniński dziennikarz. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że kształt tej książki mógł przybrać różne formy oraz zróżnicowaną objętość. Ocenę tej pierwszej monografii zbiorowej na jubileusz 100-lecia oddziału TPD w Koninie pozostawiamy jej Czytelnikom. Wspólnie z działaczami TPD jesteśmy z tego dumni i wyrażamy nadzieję, że współpraca między PWSZ i TPD, trwająca od początku istnienia uczelni, będzie kontynuowana dla dobra dzieci i ich opiekunów.

- Przy powstawaniu tej książki współpracowało wiele osób, wielu działaczy TPD. Długo rozmawialiśmy jak ta książka ma wyglądać – mówiła podczas promocji Krystyna Chowańska, długoletnia prezes TPD w Koninie. - Chcieliśmy zrobić to solidnie bo zadnie ambitne. To wszystko powstało w hołdzie ludziom, którzy przez dziesiątki lat pracowali na rzecz dziecka i rodziny. Jako wszyscy współredagujący podeszliśmy do tego z wielkim sercem. Jestem dumna, że na stulecie TPD mogliśmy wydać tę publikację, w ten sposób ochroniliśmy od zapomnienia ludzi, którzy pracowali dla dzieci i działania, które były podejmowane w tym czasie.

W 2019 roku trwała gala z okazji 100-lecia TPD w Koninie, co zwieńczone zostało tą solidną, pod względem historycznym i merytorycznym, publikacją.

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO