WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. XVII Olimpiada Sportowa z Bolkiem i Lolkiem dobiegła końca

Dodano: 17.01.2020 14:07
Źródło: LM.pl

Siedem konińskich przedszkoli wzięło udział w finałowych rozgrywkach XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem. Tegorocznym hasłem imprezy było: „Zdrowie mam, bo z Bolkiem i Lolkiem o siebie dbam!”

W hali sportowej „Rondo” olimpiada rozpoczęła się od uroczystej defilady, zapalenia znicza i odśpiewania hymnu. Później dziewięcioosobowe zespoły z konińskich przedszkoli ruszyły do rywalizacji sportowej. Dzieci mierzyły się w takich konkurencjach jak: czworakowanie, biegi, rzuty do celu, toczenie i biegi z przeszkodami.

- Poszczególne zadania wymagały od zawodników zwinności, gibkości i szybkości, a także koncentracji. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom – informuje Marzena Mitulska z Przedszkola nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie.

Najlepsza okazała się drużyna z Przedszkola nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi. Drugie miejsce zajęło Niepubliczne Przedszkole „Sportuś”, a trzecie – Przedszkole nr 25 „Bajka”. Czwarte miejsce przypadło w udziale dwóm placówkom: Przedszkolu nr 16 im. Jana Brzechwy i Prywatnemu Przedszkolu „Bajkolandia”. Szóste miejsce zajęło Przedszkole nr 7 „Bolek i Lolek”, a siódme – Przedszkole nr 17 „Wojtusiowa Izba”.

Bez względu na wyniki, wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorem olimpiady było Przedszkole nr 7, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Wydział Nauk i Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

fot. Przedszkole nr 7 w Koninie

slajd 1 z 16
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO