WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Budowlanka Day. Kształcenie zawodowe coraz bardziej popularne

Dodano: 17.01.2020 15:45
Źródło: LM.pl

Technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik robót wykończeniowych w budownictwie, kelner i pracownik obsługi hotelarskiej - to nowe kierunki, które proponuje swoim przyszłym uczniom Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego.

W piątek w ZSBiKZ odbył się Budowlanka Day, czyli dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych i potencjalnie - przyszłych uczniów Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego. Zainteresowani szkołą uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami i ich podopiecznymi, zobaczyć budynek szkoły, a przede wszystkim - wziąć udział w warsztatach w ramach kierunków kształcenia oferowanych przez ZSBiKZ. 

Wybór jest spory, w ramach zespołu szkół działa bowiem technikum i szkoła branżowa I stopnia, które oferują takie kierunki jak: żywienie i usługi gastronomiczne, budownictwo, logistyka, architektura krajobrazu, ślusarstwo, mechanika pojazdów samochodowych, czy ogrodnictwo. W przyszłym roku w obu szkołach mają również zostać otwarte nowe kierunki: technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik robót wykończeniowych w budownictwie, kelner i pracownik obsługi hotelarskiej.

- To wynik obserwacji i działania doradców zawodowych - mówi o nowych propozycjach Monika Musiałkiewicz z ZSBiKZ. - Współpracujemy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie. Podpisujemy również umowy z pracodawcami - coraz bardziej otwierają się na współpracę, widzą też, na jakim poziomie kształcimy, pozyskują pracowników, przyjmują na staże. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z pracodawcami regionalnymi. 

Kształcenie zawodowe to sfera, na którą wywiera się coraz większy nacisk w oświacie. Dziś matura i tytuł magistra niekoniecznie pozwalają odnieść sukces na rynku pracy. - Kształcenie w naszej szkole umożliwia zdobycie dobrych kwalifikacji i szybkie wejście na rynek pracy. Dzisiejsza młodzież funkcjonuje inaczej, niż ta, która kończyła szkoły dziesięć, czy piętnaście lat temu. Dzisiaj młodzi ludzie chcą się bardzo szybko uniezależnić, chcą otwierać firmy i się rozwijać. - przekonuje Monika Musiałkiewicz. 

Szkoła zachęca uczniów szkół podstawowych nie tylko nowymi kierunkami. ZSBiKZ realizuje projekty unijne, w ramach których jej podopieczni mają możliwość wyjazdów na zagraniczne praktyki (m.in. do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Niemiec). To również dobra atmosfera - podczas Budowlanka Day poszczególne kierunki kształcenia prezentowali nie nauczyciele, ale uczniowie szkoły, a wszyscy odwiedzający szkołę mogli wziąć udział w turnieju FIFA.

Obecnie w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego jest ok. 950 uczniów. W przyszłym roku placówka planuje otwarcie dziewięciu klas pierwszych. - Jeżeli będzie większa liczba zainteresowanych uczniów, zwiększymy liczbę oddziałów - deklaruje Monika Musiałkiewicz.

slajd 1 z 25
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Zawody z przyszlością to energetyka, energia odnawialna, fotowoltaika, pompy ciepła. Naprawa i regeneracja takich urządzeń wytwarzających ciepło i energię a nie technik kelner
Dodano: 17.01.2020 16:45    Przez: ~fv
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO