WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wnioskują o zbadanie oświadczeń majątkowych Margarety Budner

Dodano: 20.01.2020 13:33
Źródło: LM.pl

Ponad 600 tys. zł tylko w ubiegłym roku, poza uposażeniem senatorskim zarobiła senator Margareta Budner z Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie Koalicji Obywatelskiej składają w tej sprawie wniosek do prezydium Senatu.

Skandal wybuchł po tym jak ogólnopolskie media podały, że Margareta Budner poza byciem zawodowym senatorem zarobiła ponad 600 tys. zł. A dokładnie, jak wynika z oświadczenia majątkowego za 2019 rok z tytułu umów zleceń między innymi z klinikami zajmującymi się medycyną estetyczną zarobiła 613 700 zł. Do tego należy doliczyć 25 543,33 zł diety senatorskiej i 80 166,40 zł uposażenia senatorskiego.

- Ktoś kto powinien pełnić mandat senatora z obywatelskiego nadania, zamiast pracować na rzecz regionu, wszystko wskazuje na to, że zajmuje się zarabianiem pieniędzy na swoją własną rzecz. Senat nie jest instytucją pierwszorzędną dla senator Budner – mówi poseł Tomasz Nowak.

Jak podkreśla zarówno poseł Nowak jak i Paulina Hennig-Kloska, dopiero doniesienia medialne zwróciły ich uwagę na to skąd bierze się brak aktywności senator Margarety Budner w Koninie i okolicach.

- Zawsze zastanawialiśmy się, dlaczego pani senator nie pojawia się w regionie, nie ma systematycznych dyżurów, nie bierze udziału w różnych uroczystościach. Jest wybrana senatorką z tego regionu, a tak naprawdę nigdy nie poświęcała odpowiednio dużej atencji i to nas zastanawiało. Nigdy bym nie pomyślała, że mogła posunąć się tak daleko, że udawała senatora zawodowego pełniąc inne zawodowe role – mówi Paulina Hennig-Kloska.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaznaczają, że każdy parlamentarzysta obejmujący mandat ma prawo wyboru. Może zostać posłem, czy senatorem zawodowym i wtedy rezygnuje z dotychczasowej pracy, albo pracuje zawodowo, a mandat traktuje drugorzędnie. W wyjątkowych przypadkach, parlamentarzysta zawodowy może podjąć pracę, ale potrzebuje do tego zgody marszałka.

- Mamy do czynienia z kolejnym przykładem, że Prawo i Sprawiedliwość ma prawo za nic – mówi Tomasz Nowak. - Jestem przygnębiony i porażony tym, że osoba która została wybrana do reprezentowania naszych mieszkańców nie zajmuje się tym, tylko innymi działalnościami. Jeśli pani senator tak to bardzo dobrze wychodzi to postuluję, żeby w ramach dyżurów poselskich uruchomiła mobilne biuro chirurgii upiększającej – dodaje.

Po analizie oświadczeń majątkowych z 2017, 2018 i 2019 roku posłowie postanowili złożyć do prezydium Senatu wniosek o zbadanie potencjalnych nieprawidłowości związanych z oświadczeniem majątkowym senator Margarety Budner.

- Apelujemy, by pani Margareta Budner powiedziała prawdę na temat swojej działalności i tego ile czasu poświęca dla mieszkańców Konina, Koła, Słupcy i Turku. Jeśli wybrała drogę bycia lekarzem to proszę bardzo, wielu lekarzy parlamentarzystów pracuje, ale wtedy nie ukrywają, że pozostają wierni przede wszystkim pacjentom, a rola posła czy senatora jest dla nich drugorzędna – mówi Paulina Hennig-Kloska. - Udawanie, że jest się zawodowym senatorem jest nie fair w stosunku do wyborców – dodaje.

  • Wnioskują o zbadanie oświadczeń majątkowych Margarety Budner

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pisałem przed wyborami o nie rzetelnym podejściu kobity Margaretty do spraw i prac samorządowych , gdzie absolutnie nic nie robiła i nic nie zrobiła w regionie i w ogóle w Polsce w kwestiach prac samorządowych i żadnych innych tylko wręcz ciągnęła kasę państwową , kasę Naszą podatników. Przypomniała się wtedy kiedy były wybory ...!! To tylko znalezienie sposobu finansowego na życie . Typowe podejście biznesowe , ukierunkowane na własne dobro materialne . Wyborców jak zawsze w d..pie miała . Jeśli byłaby uczciwa powinna oddać kasę podatników dokładnie te ponad 100 tyś zł lub przekazać na inny zacny cel w regionie konińskim , np . wesprzeć chore dzieci w regionie... Skoro ukierunkowana jest na robienie biznesu bez żadnego wkładu i zainteresowania w region , niech się nie zajmuje sprawami politycznymi . WSTYD... dla samej siebie i całego regionu !!! Karierowiczka i dorobkiewicz na skórze podatników .
Dodano: 20.01.2020 18:37    Przez: uczciwyrealista
Taaaaa..... Za to aktywność Posła Nowaka godna jest pochwały. Składanie kwiatków, przecinanie wstęgi....itp. Wszystko pod publiczkę... czyli typowe parcie na szkło które Posel miał i ma od zawsze. Pani Poseł z Pisu też święta nie jest.... ale pokażmy sprawę z dwóch stron. Jakimi wielkimi osiągnięciami dla regiony może pochawlić sie Poseł Nowak? Wieża na Złotej Górze? I mnóstwo składanych wniosków czy to w Sejmie czy w Senacie? Wniosków które tak naprawdę oprócz medialnego "szumu" nic nie załatwiały. A najlepsze jest to zdanie: "Jeśli wybrała drogę bycia lekarzem to proszę bardzo, wielu lekarzy parlamentarzystów pracuje, ale wtedy nie ukrywają, że pozostają wierni przede wszystkim pacjentom, a rola posła czy senatora jest dla nich drugorzędna – mówi Paulina Hennig-Kloska". A może by tak przyjrzeć się oświadczeniom majątkowym Marszałka Senatu? Ale tak naprawdę solidnie?????
Dodano: 21.01.2020 07:33    Przez: kkk
jak zaglądacie innym do kieszeni to swoje też pokażcie zobaczymy co tam jest . posłów i senatorów nazywam krótko darmozjady naszych podatków . zajmijcie się lepiej pozyskaniem przedsiębiorców dla Konina żeby ludzie mieli pracę i nie musieli jeździć po 70km do pracy .
Dodano: 20.01.2020 22:44    Przez: ~Ola
Tak to jest jak gamoniowate spadochroniarze rządzą, wstyd, nawet kraść nie potrafią, a Jarek ślepy.
Dodano: 20.01.2020 15:31    Przez: Zenek Martniuk
margaretto jak żyć, jak żyć z opisu opozycyjnych wybrankòw narodu ,oraz komentarzy wynikają następujące wnioski-partia władzy lekcewarzy wyborcòw wstawiając tę panią na listę bez alternatywy w tej samej opcji ,gdyby zamiast pani margaretty wystawiono kubusia puchatka też wszedł by do senatu , nierozumię tej nadmiernej troski pani z partii przystawki i pana z wiodącej opozycji, powinni się cieszyć i zacierać ręce że mają tak wielkie możliwości wykazania się na tle tak leniwej pani senator.A swoją drogą panie Nowak ciągle szukam odpowiedzi na pytanie, co poszło wam nie tak, że po ośmiu latach oddaliście władzę "dojnej zmianie" ktòra ma się nadal całkiem dobrze i niestety boję sie ,że dzięki waszym słabością będą trwali i trwali pod hasłem my władzy nie oddamy,gdzieś to już słyszałem....
Dodano: 20.01.2020 21:02    Przez: ~pisior😎

KOMENTARZE

Tak to jest jak gamoniowate spadochroniarze rządzą, wstyd, nawet kraść nie potrafią, a Jarek ślepy.
Dodano: 20.01.2020 15:31    Przez: Zenek Martniuk
avatar Koperty, koperty i tylko koperty, bo praca hańbi. Obsadził się Nowak w roli człowieka wrażliwego na łamanie prawa. Jego nieudolne aktorstwo przy braku reakcji na koperty, jest potwierdzeniem jego roli jaką mu wyznaczono. Dziwne, że przez kilka lat w oświadczeniu Pani Budner były ujawnione wszystkie dochody, a teraz przy aferze z kopertami coś Nowak domniemuje. Choć by był najlepszym aktorem, to ludzie go znają i wszyscy wiedzą, że chce zakrzyczeć aferę kopertową ,o której już daleko i blisko poza granicami Polski się mówi. Dzięki kopertom staliście się już sławni i tylko żal wyborców, którzy się kompromitują popierając Was publicznie.
Dodano: 21.01.2020 14:55    Przez: Józef Bąk
Chciałbym dopytać Pana Józefa Bąka o jakiej mówi kopercie. Nieśmiało domyślam się, że tak mocno poruszyła Go i zagranicę koperta , którą przejął Pan Jarosław Kaczyński z 50 ooo zł w środeczku a której dalsze losy są niejasne. Prawda li to ?
Dodano: 22.01.2020 20:34    Przez: Alfred Michalczyk
Pisałem przed wyborami o nie rzetelnym podejściu kobity Margaretty do spraw i prac samorządowych , gdzie absolutnie nic nie robiła i nic nie zrobiła w regionie i w ogóle w Polsce w kwestiach prac samorządowych i żadnych innych tylko wręcz ciągnęła kasę państwową , kasę Naszą podatników. Przypomniała się wtedy kiedy były wybory ...!! To tylko znalezienie sposobu finansowego na życie . Typowe podejście biznesowe , ukierunkowane na własne dobro materialne . Wyborców jak zawsze w d..pie miała . Jeśli byłaby uczciwa powinna oddać kasę podatników dokładnie te ponad 100 tyś zł lub przekazać na inny zacny cel w regionie konińskim , np . wesprzeć chore dzieci w regionie... Skoro ukierunkowana jest na robienie biznesu bez żadnego wkładu i zainteresowania w region , niech się nie zajmuje sprawami politycznymi . WSTYD... dla samej siebie i całego regionu !!! Karierowiczka i dorobkiewicz na skórze podatników .
Dodano: 20.01.2020 18:37    Przez: uczciwyrealista
margaretto jak żyć, jak żyć z opisu opozycyjnych wybrankòw narodu ,oraz komentarzy wynikają następujące wnioski-partia władzy lekcewarzy wyborcòw wstawiając tę panią na listę bez alternatywy w tej samej opcji ,gdyby zamiast pani margaretty wystawiono kubusia puchatka też wszedł by do senatu , nierozumię tej nadmiernej troski pani z partii przystawki i pana z wiodącej opozycji, powinni się cieszyć i zacierać ręce że mają tak wielkie możliwości wykazania się na tle tak leniwej pani senator.A swoją drogą panie Nowak ciągle szukam odpowiedzi na pytanie, co poszło wam nie tak, że po ośmiu latach oddaliście władzę "dojnej zmianie" ktòra ma się nadal całkiem dobrze i niestety boję sie ,że dzięki waszym słabością będą trwali i trwali pod hasłem my władzy nie oddamy,gdzieś to już słyszałem....
Dodano: 20.01.2020 21:02    Przez: ~pisior😎
Hehe, pajace posłowie osłowie, degeneracji, złodzieje i oszuści, na innych tylko zrzucić winy, nie widząc swoich... To normalne u tej partii, która jest"druga"... każda, czy to PiS czy PO, kiedy było odwrotnie... masakra, Ci ludzie naprawdę powinni się wziąć do pracy, a nie wygadywac...To staje się śmieszne, wszyscy tacy sami.tylko na swoją korzyść,nie dla społeczeństwa,A Zwlasza od lat niestety PO(tych z PiS też nie lubię i innych również darmozjadow)... zeby mozna bylo zmienic ustroj, ale to nie przejdzie... tylko prezydent i ministerstwo powolane przez prezydenta, a wszelkie ustawy dali by pod nasze głosowanie i temat załatwione.... niestety niedoczekane... bo te hieny do tego nie dopuszcza....
Dodano: 20.01.2020 21:09    Przez: Mający tych nierobów tam gdz
avatar Słusznie Pan piszesz. W takiej Szwajcarii jest do 30 referendów rocznie i to na każdym szczeblu, - od rządowych spraw, po lokalne. A u nas? Raptem pięć referendów rządowych było przez ostatnie 30 lat, a lokalnie u nas w Koninie, to kiedy władza pytała się mieszkańców o rozstrzygnięcie jakichkolwiek spraw? A przecież według definicji SJP - demokracja to ustrój polityczny, w którym o sprawach państwa większością głosów decydują wszyscy obywatele. Więc jaką my mamy demokrację?
Dodano: 21.01.2020 13:44    Przez: Pulsar71
jak zaglądacie innym do kieszeni to swoje też pokażcie zobaczymy co tam jest . posłów i senatorów nazywam krótko darmozjady naszych podatków . zajmijcie się lepiej pozyskaniem przedsiębiorców dla Konina żeby ludzie mieli pracę i nie musieli jeździć po 70km do pracy .
Dodano: 20.01.2020 22:44    Przez: ~Ola
Taaaaa..... Za to aktywność Posła Nowaka godna jest pochwały. Składanie kwiatków, przecinanie wstęgi....itp. Wszystko pod publiczkę... czyli typowe parcie na szkło które Posel miał i ma od zawsze. Pani Poseł z Pisu też święta nie jest.... ale pokażmy sprawę z dwóch stron. Jakimi wielkimi osiągnięciami dla regiony może pochawlić sie Poseł Nowak? Wieża na Złotej Górze? I mnóstwo składanych wniosków czy to w Sejmie czy w Senacie? Wniosków które tak naprawdę oprócz medialnego "szumu" nic nie załatwiały. A najlepsze jest to zdanie: "Jeśli wybrała drogę bycia lekarzem to proszę bardzo, wielu lekarzy parlamentarzystów pracuje, ale wtedy nie ukrywają, że pozostają wierni przede wszystkim pacjentom, a rola posła czy senatora jest dla nich drugorzędna – mówi Paulina Hennig-Kloska". A może by tak przyjrzeć się oświadczeniom majątkowym Marszałka Senatu? Ale tak naprawdę solidnie?????
Dodano: 21.01.2020 07:33    Przez: kkk
Ktoś jeszcze wierzy politykom?Oni idą do polityki z miłości do Was,czy do władzy,pieniędzy i lenistwa?Budnerową wypromował tata Budner,który kiedyś promował się z Samoobroną i Leperem.Chyba go zdradził i na pewno dał się kupić PIS owi.Takie to kameleony.Byle trwać.Ci na zdjęciu dokładnie tacy sami.
Dodano: 21.01.2020 10:49    Przez: Tadek Zadura
Należy przeswietlic przypadkowo wybranego prezydenta. Piszą że zarabia kilka tysi mniej niz zastępcy. To śmierdzi redaktorku
Dodano: 21.01.2020 23:19    Przez: Bazyli Opona
Nie obrażaj mieszkańców, którzy głosowali na obecnego Prezydenta. Nikt przypadkowo nie został wybrany taka była wola większej liczby mieszkańców.
Dodano: 22.01.2020 13:09    Przez: Aga
avatar Do Aga: Niestety, jesteś w błędzie. Przypomnę, iż w I turze wyborów na prezydenta Konina Zenon Chojnacki (Zjednoczona Prawica) - zdobył 30,5% głosów i by wygrał, bowiem Piotr Korytkowski (Koalicja Obywatelska) - zdobył tylko 24,5% głosów. Dlatego Sojusz Lewicy Demokratycznej w Koninie oficjalnie poparł w II turze wyborów prezydenckich Piotra Korytkowskiego, bo Józef Nowicki (SLD Lewica Razem) - dostał tylko - 19,8% głosów. Zatem to przypadek sprawił, że Piotr Korytkowski wygrał, bo gdyby nie strach w oczach starych moherów z lewicy (czyli Ci co za PRL wspierali PZPR - a tych w Koninie nie brakowało), to historia by się dziś inaczej potoczyła.
Dodano: 22.01.2020 16:08    Przez: Pulsar71
Ola, Bazyli, ujawnijcie się, zgloscie kandydatury do wyborów, dajcie się wybrać łaskawie i rządźcie! O niczym innym nie marzę, jak zobaczyć was w akcji! Liczę, że dacie się namówić i uzdrowicie swym geniuszem nasze nieszczęsne miasto! 🤣 A Pani Budner, no cóż, wiatr przeszłości, ona już pokazała swą wspaniałość🤣🤣🤣