WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Żeglowali „na sucho”. W ten sposób wychowują młodych żeglarzy

Dodano: 24.01.2020 12:32
Źródło: LM.pl

Drugi raz w hali sportowej przy ul. Dworcowej zorganizowany został Piknik Żeglarski ,,Na Sucho". Młodzi ludzie mogli zaznajomić się z elementami sztuki żeglarskiej.

Atrakcji nie brakowało. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych mogli nauczyć się węzłów żeglarskich, spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych oraz poznać zasady pierwszej pomocy. Czekał na nich sprzęt żeglarski, m.in. najmniejszy typ jachtu - optymist. Głównym punktem programu był jednak symulator żeglowania. - Jest to realne przełożenie - dzieci mogą poczuć wiatr we włosach, jak ciągną mocno żagle, jak reaguje ster w łodzi. Każde dziecko może wsiąść na prawdziwą łódkę zamontowaną do tego symulatora i spróbować żeglarstwa - tłumaczył komandor Klubu Żeglarskiego Spinaker Paweł Czechowski.

Piknik ma zachęcać do żeglowania i zaszczepiać w młodych ludziach zainteresowanie tą dyscypliną sportu. W piątek przekonywali o tym goście specjalni wydarzenia - wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i dwukrotny medalista olimpijski Mieczysław Nowicki oraz Mikołaj Marczyk, aktualny i jednocześnie najmłodszy w historii mistrz Polski w rajdach samochodowych. 

- W wieku dwunastu lat też zdałem patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego i to na pewno był element mojego rozwoju - przyznaje Marczyk. - Tak samo jest to sport zespołowy i tak samo wspólnym mianownikiem do osiągania sukcesu we wszystkich sportach jest pewnego rodzaju predyspozycja, smykałka, którą mamy i bardzo duża praca, która musi być konsekwenta i regularna. Co prawda my zajmujemy się pędzeniem po drogach, żeglarze związani są z wodą. 

Organizatorami pikniku był MOSiR Konin i Klub Żeglarski Spinaker. Ten drugi istnieje od roku i skupia się właśnie na szkoleniu młodzieży. - Mamy już swoje łódki żeglarskie, optymisty, mamy katamaran, na którym dzieci mogą poczuć prawdziwą prędkość. Porównując do samochodów to jest jakby auto rajdowe. Działamy od roku, mamy już swoich wychowanków, startowaliśmy w regatach okręgowych - podsumowuje start działalności klubu komandor Paweł Czechowski.

slajd 1 z 24
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Dodano: 24.01.2020 19:46    Przez: Monika Wolska
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO