WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W Golinie kolędowali samorządowcy ze wszystkich gmin

Materiał promocyjny

Dodano: 26.01.2020 12:09

Po raz pierwszy reprezentanci wszystkich gmin powiatu konińskiego wzięli udział w Samorządowym Kolędowaniu. Trzynasta edycja imprezy odbyła się w Golinie.

W hali sportowo-widowiskowej w Golinie spotkali się w sobotnie popołudnie wójtowie, burmistrzowie, radni oraz pracownicy urzędów i jednostek gminnych.

- Łączymy pokolenia, budujemy wspólnotę i tożsamość – mówiła Żanetta Matlewska, radna powiatu konińskiego, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie i organizatorka 13. Samorządowego Kolędowania. - To wspólne śpiewanie zbliża i sprawia, że znika poczucie osamotnienia. Czujemy się jak w jednej, wielkiej samorządowej rodzinie – dodała.

Coroczne spotkanie samorządowców miało się odbyć w Wilczynie, ale ze względu na remont tamtejszego domu kultury nie mogło teraz do niego dojść.

- Poproszono nas, żeby kolędowanie odbyło się w Golinie. Jesteśmy jedną z gmin, która w ostatnim czasie dołączyła do kolędowania. Zdecydowaliśmy o tym w zeszłym roku w Krzymowie i teraz, po raz pierwszy organizujemy Samorządowe Kolędowanie – mówił Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny. - Chcemy zapoczątkować, żeby wszystkie gminy spotykały się raz w roku na takiej imprezie. To bliższe spotkania nie tylko wójtów i burmistrzów, ale też radnych i pracowników gminy. Chciałbym podziękować wszystkim, że się tak zaangażowali – dodał.

Włodarz Goliny ze swoją drużyną nie wystąpił, bo jak mówi nie czuje się dobrze śpiewając. Ale w grupie miał swoją reprezentację w postaci małżonki.

- Wspieram ich duchowo – podkreślił z uśmiechem Mirosław Durczyński.

Jak zawsze na Samorządowym Kolędowaniu nie mogło zabraknąć drużyny Starostwa Powiatowego i starosty Stanisława Bielika.

- Ta trzynastka jest szczęśliwa, bo mamy wszystkie gminy. Wierzę, że tak będzie w następnych latach. Widać, że coraz bardziej to kolędowanie się przyjmuje. To jest piękne, bo łączy, integruje samorządy – mówił Stanisław Bielik. - Budżety mamy przyjęte, uchwalone, a i tych uroczystości związanych ze świętami jest mniej. Dobrze, że kolędowanie odbywa się w pewnej odległości, a okres świąteczny mamy do 2 lutego – dodał.

Podczas Samorządowego Kolędowania można było usłyszeć bardziej i mniej znane polskie kolędy oraz świąteczne piosenki. Spośród 15 występów, największe brawa otrzymał wójt Wilczyna – Grzegorz Skowroński, który zaprezentował się razem z żoną. Niezwykłym występem okazał się też występ gminy Ślesin. Z tamtejszymi samorządowcami na scenie pojawiła się mieszkanka, która zachwyciła operowym głosem. Na koniec spotkania wszyscy wójtowie i burmistrzowie wystąpili wspólnie śpiewając „Wśród nocnej ciszy”, a później odebrali z rąk Mirosława Durczyńskiego pamiątkową statuetkę.

Wiadomo już, że przyszłoroczne, 14. Samorządowe Kolędowanie odbędzie się w Wilczynie. Chęć organizacji kolejne, 15. edycji imprezy zgłosił już też burmistrz gminy Rychwał.

slajd 1 z 54
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO