WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

Dodano: 28.01.2020 11:17
Źródło: LM.pl

Pierwsze i trzecie miejsce dla uczennic Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Poznaniu.

Olimpiada odbyła się 3 stycznia, ale dopiero teraz ogłoszono wyniki eliminacji. Okazało się, że uczennice IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSEU w Żychlinie zajęły wysokie lokaty. Agata Wieczorkiewicz uplasowała się na pierwszym miejscu, a Natalia Niemiec na trzecim. Do etapu centralnego z czwartym wynikiem w Polsce, awansowała Agata Wieczorkiewicz.

- Racjonalne odżywianie  jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia – podkreśla Katarzyna Hryciuk, rzecznik ZSEU w Żychlinie.

Dlatego Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów oraz nauczycieli problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia.

fot. ZSEU Żychlin

  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu
  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu
  • Uczennice z Żychlina najlepsze w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO