WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zespół Kolejowego ABC w Koninie. Z wizytą w Przedszkolu nr 6

Dodano: 13.02.2020 10:38
Źródło: LM.pl

Blisko trzydzieścioro dzieci z Przedszkola nr 6 w Koninie wzięło udział w spotkaniu z Zespołem Kolejowego ABC. To piątka placówka w mieście, która miała możliwość skorzystać z ogólnopolskiej kampanii.

Kolejowe ABC realizowane jest przez Urząd Transportu Kolejowego. Celem kampanii jest propagowanie zasad bezpieczeństwa. Podczas wczorajszych zajęć w Przedszkolu nr 6 w Koninie, dzieci z dwóch grup uczyły się jak kupić bilet na pociąg, co zrobić kiedy zobaczą bagaż bez opieki i kogo należy powiadomić widząc niebezpieczną sytuację w pociągu. Przedszkolaki poznały też znaki drogowe znajdujące się przy przejazdach kolejowych i uczyły sę prawidłowego zachowania w pobliżu torów oraz na dworcu i peronie. Maluchy wzięły również udział w doświadczeniu z odblaksami, a na koniec otrzymały zestawy bezpiecznego podróżnika.

Kolejowe ABC do końca 2021 roku będzie odwiedzać szkoły oraz przedszkola w całym kraju. W Koninie jego przedstawiciele poza Przedszkolem nr 6 byli już w Przedszkolach nr 2, 7, 11 i w „Bajkowej Krainie”. Zespół Kolejowego ABC pojawił się już też w Przedszkolu „Baśniowy Dworek” w Golinie oraz w Szkole Podstawowej w Sławsku.

fot. Przedszkole nr 6 w Koninie

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO