WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W Pucharze Polski Górnik Łęczna jeszcze z Medykiem nie wygrał

Dodano: 13.02.2020 13:59
Źródło: LM.pl

Sześciokrotnie Medyk Konin mierzył się z Górnikiem Łęczna w Pucharze Polski i zawsze górą były koninianki. W sobotę oba zespoły zmierzą się ze sobą w pierwszym meczu o stawkę w 2020 roku.

Dominacja Medyka nad Górnikiem Łęczna w Pucharze Polski trwa już trzynaście lat. Po raz pierwszy oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sezonie 2006/2007. W półfinale konininanki rozbiły wtedy łęcznianki 5:0. Z biegiem czasu Górnik zaczął rosnąć w siłę, a wręcz - dominować na polskiej arenie. W Pucharze Polski z Medykiem jednak jeszcze nigdy nie wygrał, trzykrotnie ulegając zespołowi Romana Jaszczaka w finałach w latach 2015 - 2017.

Łęcznianki do Pucharu Polski ogólnie nie mają szczęścia, sięgnęły po niego zaledwie raz, w 2018 roku, gdy Medyk przegrał w ćwierćfinale z Czarnymi Sosnowiec. Wydawało się, że pierwsze zwycięstwo nad konińską drużyną przyjdzie w zeszłym sezonie w półfinale. Niespodziewanie jednak Medyk pokonał mistrzynie Polski 2:1, po czym sam sięgnął po końcowy triumf, zwyciężając w finale z Czarnymi Sosnowiec 4:3 i omal nie zdobywając mistrzostwa Polski.

Tegoroczna formuła Pucharu Polski jest nieco inna, od ćwierćfinału zespoły grają bowiem mecz i rewanż. Stawka jest duża - oprócz prestiżu to również nagrody finansowe, w tym 400 tys. zł dla zwycięzcy rozgrywek. - Nie przygotowywaliśmy zespołu na dwumecz z Łęczną, bo trzeba grać cały sezon. Jesteśmy na tyle stabilnym klubem, że nie musimy myśleć tylko o tym, aby wygrać jeden mecz i skasować pieniądze - deklaruje jednak trener Medyka Konin Roman Jaszczak.

Górnik Łęczna zimę również przepracował spokojnie. Jedynymi wzmocnieniami zespołu są powracające po kontuzjach Jolanta Siwińska i Agata Guściora. - To sprawia, że praktycznie nie interesują mnie jakiekolwiek wzmocnienia. W zimie zresztą o przeprowadzenie transferów jest bardzo trudno - mówił trener Piotr Mazurkiewicz dla Dziennika Wschodniego. 

Medyk zimą wzmocnił się dwoma zawodniczkami, w pierwszym meczu o stawkę mają szansę zadebiutować Aubrei Corder i Dasza Eremenkowa. Jednocześnie jednak koniński zespół boryka się z kontuzjami kilku piłkarek. Pod znakiem zapytania stoją występy m.in. Natalii Pakulskiej i Dominiki Kopińskiej.

Pierwszy mecz Medyka Konin z Górnikiem Łęczna, dzięki dobrej pogodzie, rozegrane zostanie ostatecznie na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie (przez pewien czas rozważane było sztuczne boisko w Uniejowie). Początek spotkania w sobotę 15 lutego o godz. 12.00. Tego samego dnia Czarni Sosnowiec podejmą Tarnovię Tarnów. W niedzielę zaś GKS Katowice zmierzy się z UKS SMS Łódź i KKP Bydgoszcz zagra z Olimpią Szczecin. Rewanże odbędą się 19 i 20 lutego.

Transmisję z meczu w Koninie oglądać będzie można w portalu LM.pl. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO