WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Ramię w ramię na rynku. Przeciwko przemocy wobec kobiet

Dodano: 14.02.2020 12:54

Taniec przeciwko przemocy wobec kobiet „One Billion Rising. Nazywam się Miliard” znowu na konińskim rynku.

Do wspólnego tańca – protestu zaprosiło Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet, na czele z prezeską Ewą Jeżak, która podczas tańca chwyciła w ramiona swoją maleńską wnuczkę. - Bo to dla niej ten taniec - powiedziała prezeska KKK. 

„One Billion Rising. Nazywam się Miliard” to akcja, która odbywa się się 14 lutego w tzw. dzień zakochanych. To pełen symboli taniec przeciwko przemocy wobec kobiet. -  Ten palec uniesiony w górę oznacza: jedna za miliard - tłumaczyła zebranym Ewa Jeżak. W tym roku pod hasłem „Tylko tak oznacza zgodę” na placu Wolności w Koninie zatańczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczniowie konińskich szkół średnich, na czele z prezydentem Konina – Piotrem Korytkowskim i Pawłem Adamowem, zastępcą prezydenta. Następnie uczestnicy w rytmie najnowszej "siostrzanej" piosneki Kayah i Viki Gabor, utworzyli wspólnego "węża", który "Ramię w ramię" poruszał się po konińskim rynku. Po wspólnym tańcu, organizatorzy zaprosili na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek do Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.

„One BillionRising. Nazywam się Miliard” jest corocznym protestem wobec przemocy wobec kobiet, organizowanym na całym świecie, w tym w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Akcja zainicjowana przez Eve Elsner jest wyraźnym sprzeciwem" zamiast krzyczeć, można zatańczyć.

 

slajd 1 z 24
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

garstka młodzieży szkolnej wstyd. niech ratusz weźmie się za ten Konin w końcu. więcej ludzie nie wytrzymają
Dodano: 14.02.2020 17:38    Przez: ~Konin
avatar LM jak TVN
Dodano: 14.02.2020 18:42    Przez: Brejza Czadomen
LGBT czuwa ! Zawsze te same twarze na wszystkich spędach. No i ten pan Korytkowski... Prezydent Nowicki, mimo, że był z czerwonych, ale był chociaż Gość poważny.
Dodano: 14.02.2020 19:49    Przez: Matilan
Chłopie czas pójść do pracy i trochę popracować a nie bujać się na wietrze . Tylko w głowie zabawy . Żenada.
Dodano: 14.02.2020 23:39    Przez: ~Ola
fakt - żenada tak żenada dla prezydenta który zamiast zająć się praca na rzecz Miasta to bryluje na paradach manifestacjach tego chyba mieszkańcy którzy głosowali na tego pana nie oczekiwali tylko, tylko konkretnych działań np pozyskanie przedsiębiorców . Jak tak już o przemocy żadne bujanie na wietrze tego nie zatrzyma . Kobiety mają chyba świadomość , że nie mieszka się pod jednym dachem z patologicznym mężczyzna . w zakładach pracy też przemoc funkcjonuje i zapewne w urzędzie też . I tam trzeba robić porządek a nie bujać się
Dodano: 15.02.2020 09:51    Przez: ~ola

KOMENTARZE

avatar Konin. Ramię w ramię na rynku. Przeciwko przemocy wobec kobiet
Dodano: 14.02.2020 17:00    Przez: Józef Bąk
garstka młodzieży szkolnej wstyd. niech ratusz weźmie się za ten Konin w końcu. więcej ludzie nie wytrzymają
Dodano: 14.02.2020 17:38    Przez: ~Konin
avatar Ten komentarz usunęła LM-owska cenzura!!! Panie Korytkowski. Teraz za ciosem, do Brukseli, pod ambasady Niemiec i Holandii, Francji, Włoch itd. Pokaż Pan do czego Pan jesteś zdolny, jak zdesperowany, empatyczny i wrażliwy na współczesne niewolnictwo. Udowodnij Pan, że nie cofniesz się ani kroku, aż do moment, kiedy zostaną uwolnione niewolnice seksualne, więzione w zachodnioeuropejskich b-u-r-d-e-l-a-c-h. Żądaj Pan nałożenia sankcji na kraje tolerujące handel żywym towarem - zniewolonymi kobietami. Chyba, że Pan kolokwialnie mówiąc, głupa rżniesz i dla publiki na partyjne zapotrzebowanie to robisz. Udowodnij Pan, że to nie kolejna akcja z kredkami.
Dodano: 15.02.2020 18:59    Przez: Józef Bąk
avatar Co złego napisałe, że cenzura musiała usunąć komentarz.
Dodano: 15.02.2020 19:03    Przez: Józef Bąk
avatar LM jak TVN
Dodano: 14.02.2020 18:42    Przez: Brejza Czadomen
LGBT czuwa ! Zawsze te same twarze na wszystkich spędach. No i ten pan Korytkowski... Prezydent Nowicki, mimo, że był z czerwonych, ale był chociaż Gość poważny.
Dodano: 14.02.2020 19:49    Przez: Matilan
Chłopie czas pójść do pracy i trochę popracować a nie bujać się na wietrze . Tylko w głowie zabawy . Żenada.
Dodano: 14.02.2020 23:39    Przez: ~Ola
Przemoc wobec kobiet nazywasz żenadą? Kim Ty jesteś???!!!! Cenzura nie dopuści odpowiedzi na to pytanie retoryczne.
Dodano: 15.02.2020 07:24    Przez: fakt
fakt - żenada tak żenada dla prezydenta który zamiast zająć się praca na rzecz Miasta to bryluje na paradach manifestacjach tego chyba mieszkańcy którzy głosowali na tego pana nie oczekiwali tylko, tylko konkretnych działań np pozyskanie przedsiębiorców . Jak tak już o przemocy żadne bujanie na wietrze tego nie zatrzyma . Kobiety mają chyba świadomość , że nie mieszka się pod jednym dachem z patologicznym mężczyzna . w zakładach pracy też przemoc funkcjonuje i zapewne w urzędzie też . I tam trzeba robić porządek a nie bujać się
Dodano: 15.02.2020 09:51    Przez: ~ola
Twoja buta i zarozumiałość jest na miarę twoich idoli politycznych z palcem. Nie kazdy ma higf life. Powiem wiecej, nawet ty go pewnie nie masz. Jestes zaprogramowana tylko na uwagi negatywne o prezydencie. Pojawiasz się tylko wtedy, kiedy jest felieton o nim. Reszte rzeczy nie komentujesz, a wiele jest pozytywnych działań- sport, sukcesy dzieci, kultura. Ty masz w głowie tylko jedno. Hmmm, a moze to jakaś obsesja?
Dodano: 15.02.2020 16:22    Przez: fakt
Ale się fakt wysilił . Tak moja obsesja jest to żeby Konin rósł w potęgę a nie zwijał się w każdej dziedzinie. Cóż jaki prezydent takie miasto , słabe i bez perspektyw.
Dodano: 15.02.2020 18:33    Przez: ~Ola
O, Fakt podziela moja opinie, co do Oli! Ona ma obsesję na punkcie prezydenta!! Kochana, gość ma żonę, dziecko.. A Ty do dobrego specjalisty i będzie dobrze! Proszki dadzą, może na "wczasy" wyślą. Twój przypadek jest ciężki, ale bądź dobrej myśli 😉😛🤣🤣🤣
Dodano: 15.02.2020 16:51    Przez: ~Ewa
Weź się kobieto zastanów co piszesz. Jedno i to samo już kolejny komentarz . Oj chyba głodnemu chleb na myśli . z tego co wiem to nie jedno dziecko 🤣 Następnym razem napisz coś mądrego .
Dodano: 15.02.2020 18:25    Przez: ~Ola
Pewnie niejeden oprawca wzruszy się po tym tańcu i stwierdzi, że w takim razie przestaje znęcać się nad swoją panią.
Dodano: 15.02.2020 19:56    Przez: Koninmojemiasto