WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

„Sztuka nas szuka”, czyli intrygujące prace Wojciecha Ławnickiego

Dodano: 17.02.2020 14:29

Tym razem w ramach cyklu „Sztuka nas szuka” na przystanki i do autobusów MZK w Koninie trafiły intrygujące prace Wojciecha Ławnickiego.

Jego lightscapes (świetliste pejzaże) to prace malowane światłem i ziemią, nowymi kolorami pozyskiwanymi z gliny, minerałów, lawy i skał zebranymi w Toskanii, na Sycylii, Teneryfie oraz w Polsce. Ziemia dla Wojciecha Ławnickiego jest żywa, posiada w sobie pewną informację dotyczącą jej historii. Używając ziemi w swoim malarstwie, artysta przekształca ją w inną rzeczywistość, abstrakcyjny pejzaż, który przynależy do obszaru sztuki. Każdy z plakatów zawiera kod QR, łączący uliczną prezentację ze stroną projektu „Sztuka nas szuka”, zawierającą biogram artysty, galerię ze zdjęciami jego prac oraz film.

Cykl pokazujący dorobek konińskich artystów to wspólne przedsięwzięcie Centrum Kultury i Sztuki, Miasta Konin i MZK Konin.

  • „Sztuka nas szuka”. Intrygujące prace Wojciecha Ławnickiego
  • „Sztuka nas szuka”. Intrygujące prace Wojciecha Ławnickiego
  • „Sztuka nas szuka”. Intrygujące prace Wojciecha Ławnickiego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sztuka nas szuka,   Wojciech Ławnicki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO