WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Inwestycje ważne dla Konina nie zostały ujęte w budżecie państwa

Dodano: 17.02.2020 18:47
Źródło: LM.pl

Poprawki do budżetu państwa związane z Koninem i subregionem konińskim, nie zostały uwzględnione. - Nie otrzymałem wsparcia od posłów Prawa i Sprawiedliwości – mówi Tomasz Nowak.

Remont ulicy Przemysłowej w ciągu drogi krajowej nr 25, od skrzyżowania z ul. Brunatną w kierunku północnym, to jedna z dwóch poprawek jakie do projektu budżetu państwa zgłosił poseł Tomasz Nowak. Druga dotyczy obwodnicy Konina.

- Wnioskowałem o 2,5 mln zł na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy obwodnicy Konina, w ciągu drogi krajowej nr 25. To wielkie wyzwanie dla nas. Musimy wyprowadzić drogę nr 25 z centrum miasta – mówił Tomasz Nowak. - Ta droga będzie przebudowywana od Ostrowa do Konina i teraz chodzi o to, żeby ona ominęła Konin i żeby miasto nie ponosiło kosztów budowy i remontów tej drogi. To jest fundamentalna sprawa – dodał.

Niestety nie udało się zabezpieczyć środków na te inwestycje, bo jak podkreśla poseł PO, nie wsparli go w tym koledzy z partii rządzącej reprezentujący nasz region. Poseł Tomasz Nowak wytknął natomiast PiS, że przyjęty budżet jest „budżetem oszustwa, w którym brakuje około 50 mld zł”. Wypomniał również poseł Joannie Lichockiej gest, który miała wykonać po tym jak przekazano 2 mld zł na telewizję publiczną, a nie na pacjentów onkologicznych.

  • Inwestycje ważne dla Konina nie zostały ujęte w budżecie państwa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Na wstępie zaznaczam ,że PIS to nie moje klimaty . Panie Pośle te Pana małe gierki nic nie wnoszą dla poprawy sytuacji naszego regionu.Polityki nie uprawia się w takim stylu jak Pan to czyni. Pojawia się Pan w mediach w żenujących wręcz okolicznościach - sprawa senator Budner, brak poparcia posłów PIS,rocznice, akademie, spotkania z dziećmi w przedszkolach itp. Głosowaliśmy na Koalicję dlatego, żeby nie głosować na PIS. Pan jako jedynka przeszedł z klucza. Niestety uważam to za porażkę. Puste slogany i hasła , brak konkretów. Dieta wpływa na konto, kawusie, ciasteczka i świat jest piękny / high life/.
Dodano: 17.02.2020 20:29    Przez: Andy
Osiem lat u władzy, wojewoda z Konina, władza w rękach PO i nawet miliona nie dostał, nie załatwił obwodnicy, patrzył jak przemysł idzie w prywatne ręce milionera, a teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci..... Trzeba było nadzorować budowę przeprawy , aby koledzy z sld nie spartaczyli i forsować dalej obwodnicę.....
Dodano: 17.02.2020 21:49    Przez: Romek Ress
Czy jest cos czego.on nie spartolił ?
Dodano: 17.02.2020 19:04    Przez: Bazyli Opona
avatar Panie Nowak mieliście 8 lat, miliardy i słyszeliśmy tylko, że nie ma piniędzy i nie będzie. Chcieliście wszystko sprzedać za bezcen, a resztę zniszczyć. TVP, LOT obiecaliście swoim sponsorom zza Odry i TV Nazi z wyborczą ogłaszać miały słuszność waszych decyzji. Pieniądze kleją się wam do rąk i wszyscy wiemy dlaczego. Dlatego, jeżeli to prawda, gest Lichockiej zobaczycie od większości Narodu. Zapisze się w naszej historii jak gest Kozakiewicza. Zrozumieliście, co to oznacza?
Dodano: 17.02.2020 20:47    Przez: Józef Bąk
Dlaczego od wojewody nie próbowałeś brać milionów gdy był nim POlityk z Konina????
Dodano: 17.02.2020 21:52    Przez: Pośle ośle

KOMENTARZE

Czy jest cos czego.on nie spartolił ?
Dodano: 17.02.2020 19:04    Przez: Bazyli Opona
avatar Panie Nowak mieliście 8 lat, miliardy i słyszeliśmy tylko, że nie ma piniędzy i nie będzie. Chcieliście wszystko sprzedać za bezcen, a resztę zniszczyć. TVP, LOT obiecaliście swoim sponsorom zza Odry i TV Nazi z wyborczą ogłaszać miały słuszność waszych decyzji. Pieniądze kleją się wam do rąk i wszyscy wiemy dlaczego. Dlatego, jeżeli to prawda, gest Lichockiej zobaczycie od większości Narodu. Zapisze się w naszej historii jak gest Kozakiewicza. Zrozumieliście, co to oznacza?
Dodano: 17.02.2020 20:47    Przez: Józef Bąk
Mało tego, że mieli miliardy, to jeszcze wojewoda był z Konina
Dodano: 17.02.2020 21:50    Przez: Romek Ress
Obserwując działalność posła Nowaka w opozycji, można stwierdzić, że ten człowiek bez PIS nie jest w stanie nic dla Konina zrobić. Więc skoro nie może bez PIS, to po co w sumie na niego głosować?Przecież nikt z PIS nie będzie działał na wzmocnienie Nowaka, by ten na samym końcu mógł pokazać się w mediach i stwierdzić:" ja to załatwiłem". Obecnie PIS w Koninie robi więcej nie Nowak, kiedy był w rządzie. Chociaż wtedy nie zrobił więcej niż teraz będąc w opozycji. Różnica jest następująca - obecna przebudowa magistrali kolejowej zmienia oblicze Konina, za czasów PO, złodziejska prywatyzacja przemysłu w Koninie spowodowała zapaść tego miasta na długie lata.
Dodano: 18.02.2020 07:56    Przez: Piotr Nowak
Na wstępie zaznaczam ,że PIS to nie moje klimaty . Panie Pośle te Pana małe gierki nic nie wnoszą dla poprawy sytuacji naszego regionu.Polityki nie uprawia się w takim stylu jak Pan to czyni. Pojawia się Pan w mediach w żenujących wręcz okolicznościach - sprawa senator Budner, brak poparcia posłów PIS,rocznice, akademie, spotkania z dziećmi w przedszkolach itp. Głosowaliśmy na Koalicję dlatego, żeby nie głosować na PIS. Pan jako jedynka przeszedł z klucza. Niestety uważam to za porażkę. Puste slogany i hasła , brak konkretów. Dieta wpływa na konto, kawusie, ciasteczka i świat jest piękny / high life/.
Dodano: 17.02.2020 20:29    Przez: Andy
Kto ustala w tym mieście jakie są ważnie dla jego mieszkańców inwestycje? Pan Nowak? Moim skromnym zdaniem, to, że Nowak uważa, że coś jest ważne, wcale ważnym być nie musi. Dla mieszkańców miasta najważniejsze są miejsca pracy - które od lat w tym mieście ubywa, co ma wpływ na gospodarczą marginalizację miasta. Przypominam miastem rządzi koalicja PO-SLD od 25 lat.
Dodano: 18.02.2020 09:00    Przez: Piotr Nowak
Osiem lat u władzy, wojewoda z Konina, władza w rękach PO i nawet miliona nie dostał, nie załatwił obwodnicy, patrzył jak przemysł idzie w prywatne ręce milionera, a teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci..... Trzeba było nadzorować budowę przeprawy , aby koledzy z sld nie spartaczyli i forsować dalej obwodnicę.....
Dodano: 17.02.2020 21:49    Przez: Romek Ress
Dlaczego od wojewody nie próbowałeś brać milionów gdy był nim POlityk z Konina????
Dodano: 17.02.2020 21:52    Przez: Pośle ośle
Bo mafia vatowska im nie pozwoliła?
Dodano: 18.02.2020 07:58    Przez: Piotr Nowak
Konin rozkopany, nie idzie jechać, jeden plac budowy, a ten ma pretensje, że ulicy przemysłowej w tym roku nie zamkną???
Dodano: 17.02.2020 21:54    Przez: Pośle ośle
avatar Brakuje tylko K.Rusin i cyrk gotowy.....LM jak TVN.
Dodano: 17.02.2020 23:47    Przez: Brejza Czadomen
Co was boli gest Pani Lichockiej wy ten gest pokazywaliście Polakom każdego dnia przez osiem lat. Hipokryzja aż kipi z was Kidawa-Błonska powiedziała w 2012 r że trzeba zwiększyć środki na TVP a teraz mówi że na onkologię . Utrzymanie sejmu i senatu kosztuje podatników rocznie 2miliardy proponuję przekazać na onkologię . Mogliście przez osiem lat zrobić wiele bardzo wiele a wy co nic kompletnie nic. Pan miał wiele możliwości (wasz rząd i wojewoda) i co pan zrobił dla Konina nic a teraz wylewa krokodyle łzy śmieszne i żałosneJesteście dla mnie cwaniakami , hipokrytami i zdrajcami jeździcie do Brukseli i mówicie nie prawdę o Polsce . Obrzydliwość. Człowiek przy zdrowych zmysłach ma was powyżej uszu.
Dodano: 17.02.2020 23:55    Przez: ~Ola
Jak się nie jest przy korycie to można walczyć o wszystko...jak poseł N....Jak dopadnie to chłapie jak reszta i zapomina o głodnych i obietnicach!!!
Dodano: 18.02.2020 00:48    Przez: ~lex
Minister z PO powiedziała, że trzeba być idiotą aby pracować za 6 tys zł i to było prawdziwe pokazanie fucka wyborcom!!!!!!
Dodano: 19.02.2020 23:03    Przez: Romek Ress
Lichocka dobrze im POkazała. Za likwidację przemysłu konińskiego gest lichockiej należy się opozycji jak psu micha.
Dodano: 18.02.2020 08:04    Przez: Piotr Nowak
W 2012 tvp się zwiększenie finansowania należało, bo wtedy brał co tydzień Tomasz Lis na żywo....