WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Puchar Świata Seniorek. Igrzyska dalej od Sylwii Matuszak

Dodano: 8.03.2020 18:19
Źródło: LM.pl

Czwarte miejsce wśród startujących w Pucharze Świata Seniorek Polek zajęła Sylwia Matuszak. Tym samym zawodniczka KKSz Konin spadła w narodowej klasyfikacji do turnieju kwalifikującego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Matuszak rywalizację w Atenach rozpoczęła od czterech wygranych i dwóch porażek w fazie grupowej. W fazie pucharowej koninianka pokonała najpierw Sevil Bunjatową 15:4, ale już w 1/32 finału uległa Micheli Battiston 10:15. Ostatecznie zawodniczka KKSz Konin sklasyfikowana została na 77. miejscu.

Wśród Polek Matuszak była czwarta. Ma to spore znaczenie, konińska szablistka cały czas walczy bowiem o awans na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Bilet na turniej otrzyma najlepsza polska szablistka. Znaczenie mają wyniki z trzech zawodów: Pucharów Świata Seniorek w Montrealu, Aten i Sint-Niklaas. Po pierwszym turnieju Matuszak zajmowała pierwsze miejsce razem z Małgorzatą Kozaczuk. Obie szablistki miały na swoich kontach po sześć punktów.

Po zawodach w Atenach najwięcej punktów ma Marta Puda (jedenaście), druga jest Małgorzata Kozaczuk (osiem), a trzecia Sylwia Matuszak (siedem). Co jednak ważne - do klasyfikacji brane będą jedynie dwa najlepsze wyniki. Może być więc tak, że w Sint-Niklaas Matuszak zanotuje lepszy rezultat, wynik z Aten nie będzie miał znaczenia, a klasyfikacja zupełnie się przemiesza.

Decydujący Puchar Świata Seniorek w Sint-Niklaas odbędzie się 20 - 21 marca. Strefowe turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich zaplanowane są od 15 do 26 kwietnia.  

Klasyfikacja polskich szablistek:
Marta Puda - 11 pkt (Montreal - 3 pkt, Ateny - 8 pkt)
Małgorzata Kozaczuk - 8 pkt (Montreal - 6 pkt, Ateny - 2 pkt)
Sylwia Matuszak - 7 pkt (Montreal - 6 pkt, Ateny - 1 pkt)
Zuzanna Cieślar - 2 pkt (Montreal - 0 pkt, Ateny - 2 pkt)
Angelika Wątor - 0,5 pkt (Montreal - 0 pkt, Ateny - 0,5 pkt).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO