WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jest pierwszy przypadek koronawirusa w konińskim szpitalu

Dodano: 24.03.2020 20:17

W konińskim szpitalu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. To 57-letni mężczyzna z terenu powiatu konińskiego. 

Mężczyzna zgłosił się wczoraj (w poniedziałek) na oddział zakaźny konińskiego szpitala z objawami. Badanie potwierdziło dzisiaj zakażenie koronawirusem. Od początku mężczyzna przebywa w izolatce na oddziale zakaźnym, a jego stan lekarze określają jako dobry. Sam zgłosił się tam z objawami chorobowymi. Z wywiadu wynika, że nie był w ostatnim czasie za granicą i nie miał kontaktu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. Na podobne dolegliwości skarżył się jednak od jakiegoś czasu i leczony był antybiotykami.

Po otrzymaniu wyników z potwierdzonym koronawirusem, pracownicy Sanepidu ustalają otoczenie mężczyzny, aby jak najszybciej skierować te osoby na kwarantannę, jaką przewiduje ustawa o chorobach zakaźnych.  

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   szpital Konin,   sanepid Konin,   kornawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar brawa dla CASTORAMY za nie zamykanie sklepu ! tam to jest dopiero wylęgarnia !
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Tonny Soprano
Teraz to najważniejszy jest spokój i brak niepotrzebnych emocji. Trzeba traktować ten przypadek jak każdy inny w Polsce i nic innego. Co z tego że w Koninie? Nic ... zachować spokój i dostosować się do wszystkich poleceń służb, a nic niepotrzebnego nas nie dotknie ... Dużo spokoju dla wsztystkich!
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Zbigniew Janiak
Ludzie dalej będą chodzić po sklepach jak turyści i rozsiewać syfa. Rozumiem szybkie zakupy w spożywce i do domu....
Dodano: 24.03.2020 21:19    Przez: Kamila94
Każda trzeźwo myśląca istota wie, że obecnie nie jest lekko ... jak to do tej pory było. I nikt też nie mydli oczu, że to w czym w tej chwili się znajdujemy to "pikuś". Kolejne przypadki zakażeń rosną jak grzyby po deszczu. Nikt chyba nie myślał, że jakimś cudem ominie to też Konin. No i jest ... mamy pierwszy przypadek ... zdziwienie? Nie ... można było się tego wcześniej lub później spodziewać. Pewnie będą jeszcze kolejne przypadki (oby jak najmniej), ale najgorsze co teraz powinniśmy zrobić to panikować. Jest ciężko - nikt tego nie neguje. Ale żeby nie było gorzej, to nie popadajmy w panikę, którą możemy zarazić się m.in. od mediów, ale racjonalnie i co najważniejsze spokojnie podejdźmy do teraźniejszości. Jeszcze raz ... wszystkiego dobrego!!!!
Dodano: 24.03.2020 22:40    Przez: Zbigniew Janiak
człowieku oprzytomniej temu rządowi można wiele zarzucać ale jak sobie pomyśle że teraz p. Kopacz albo p.Arłukowicz byliby ministrami zdrowia to włos na głowie się jeży. Przypomnij sobie kto połowe szpitali pozamykał. Szczepionki na grype też nie kupili co tam 180 ludzi poszło do piachu ale to nic.
Dodano: 24.03.2020 22:16    Przez: IP

KOMENTARZE

Ktoś wie gdzie mieszka ? Strach do sklepu iść.
Dodano: 24.03.2020 20:35    Przez: ja
w powiecie a nie w mieście Konin
Dodano: 24.03.2020 22:08    Przez: ~Edek
dlatego napisali z powiatu aby nie siać paniki. Bo powiat koninski to rowniez konin.
Dodano: 24.03.2020 22:10    Przez: ~oj
@Edek: A to w powiecie to nie strach ?
Dodano: 24.03.2020 22:10    Przez: powiatowy
avatar Ten rząd to totalna porażka, bo nic dobrze nie robią. Pewnie nie mają kasy ale udają bogatych. Niemcy dziennie robią więcej testów niż my do tej pory. Cały system działa jak lot do Smoleńska i tylko czekać na brzozę. Ludzie muszą sami organizować zbiórki publiczne. Jarek siedzi w domu i mówi o wyborach, a naród niech zdycha, bo nie ma testów. Za chwilę dla wybranych będą respiratory. Kwarantanna narodowa , a ich gów-no obchodzi że większość ludzi żyje z dnia na dzień lub wypłatę ma policzoną na styk. Jak nie koronawirus to depresja wykończy ludzi przez te rządy bez pomysłu.
Dodano: 24.03.2020 23:04    Przez: Hans Gruber
Sam sobie przeczysz. Narzekasz na rząd, że nic nie robi, a za chwilę marudzisz, że w domu musisz siedzieć. Pieniędzy Tobie dać nie powinni, bo przecież sam uważasz, że należy skończyć z rozdawnictwo........
Dodano: 25.03.2020 07:58    Przez: Romek Ress
avatar Ileż to emocji po takim jednym wyjeździe na narty do Włoch, ile wrażeń. Aż do śmierci będzie o czym opowiadać. Kto nie był, ten nie wie.
Dodano: 25.03.2020 15:13    Przez: Józef Bąk
avatar Ileż to emocji po takim jednym do Hiszpańskich kurortów, ile wrażeń. Aż do śmierci będzie o czym opowiadać. Kto nie był, ten nie wie.
Dodano: 25.03.2020 15:14    Przez: Józef Bąk
avatar Niestety, ale wszyscy mimo naszej woli się dowiemy. Aż do śmierci będzie co słuchać.
Dodano: 25.03.2020 15:17    Przez: Józef Bąk
avatar Pozamiatane
Dodano: 24.03.2020 21:10    Przez: Dona Regan
Ludzie dalej będą chodzić po sklepach jak turyści i rozsiewać syfa. Rozumiem szybkie zakupy w spożywce i do domu....
Dodano: 24.03.2020 21:19    Przez: Kamila94
Wiesz, że na 100 zarażonych wirusem 40% osób ma wirusa i nie ma żadnych objawów? Jedyne szczęście w tym, że nie kaszlą i kichają co powoduje iż zarażają żonę przez pocałunek czy dziecko karmiąc swoją łyżką. Kolejne 45% zarażonych leczy się w domu nawet po zdiagnozowaniu wirusa! Czyli też zarażają w większości domowników jak kaszlesz a toaleta w mieszkaniu jest jedna. Jedynie 15% jest hospitalizowanych z czego 10% ogólnie a 5% na IOM. Tylko pełna izolacja ludzi w domu na 3 tygodnie coś pomoże aż każdy się wychoruje. Inaczej niewielkie mamy szanse z tym wirusem. Walczymy tylko o to by nie zalać szpitali milionem ludzi, którzy okazali się w tych 15% potrzebnych do hospitalizacji. Sama Castroama jak się zamknie to niewiele pomoże. Pełna izolacja Nas (a co z granicami jak Włosi nadal będą chorzy?) lub bawimy się w wirusa do lata a potem jesień i nawrót. Jest szansa, że za pół roku będzie lekarstwo dobre. Do tej pory gospodarka UE polegnie.
Dodano: 25.03.2020 08:17    Przez: Marcin Swoinski
Teraz to najważniejszy jest spokój i brak niepotrzebnych emocji. Trzeba traktować ten przypadek jak każdy inny w Polsce i nic innego. Co z tego że w Koninie? Nic ... zachować spokój i dostosować się do wszystkich poleceń służb, a nic niepotrzebnego nas nie dotknie ... Dużo spokoju dla wsztystkich!
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Zbigniew Janiak
Mimo wszystko ciężko powstrzymać emocje i stres
Dodano: 24.03.2020 22:04    Przez: ja
Każda trzeźwo myśląca istota wie, że obecnie nie jest lekko ... jak to do tej pory było. I nikt też nie mydli oczu, że to w czym w tej chwili się znajdujemy to "pikuś". Kolejne przypadki zakażeń rosną jak grzyby po deszczu. Nikt chyba nie myślał, że jakimś cudem ominie to też Konin. No i jest ... mamy pierwszy przypadek ... zdziwienie? Nie ... można było się tego wcześniej lub później spodziewać. Pewnie będą jeszcze kolejne przypadki (oby jak najmniej), ale najgorsze co teraz powinniśmy zrobić to panikować. Jest ciężko - nikt tego nie neguje. Ale żeby nie było gorzej, to nie popadajmy w panikę, którą możemy zarazić się m.in. od mediów, ale racjonalnie i co najważniejsze spokojnie podejdźmy do teraźniejszości. Jeszcze raz ... wszystkiego dobrego!!!!
Dodano: 24.03.2020 22:40    Przez: Zbigniew Janiak
avatar brawa dla CASTORAMY za nie zamykanie sklepu ! tam to jest dopiero wylęgarnia !
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Tonny Soprano
Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen !!!
Dodano: 24.03.2020 22:02    Przez: Castorama
No to zapnijcie pasy mieszkańcy bo zaczynamy ostrą jazdę bez trzymanki. Jak ktoś ma to bez maski i gogli niech nie wychodzi. Dużo zdrowia lub jak kto woli do zobaczenia po tamtej stronie.
Dodano: 24.03.2020 21:30    Przez: Glos
Wirus na banknotach żyje 3 dni. Wczoraj w Biedronce na 5 osiedlu robiłam zakupy w rękawiczkach , maseczce i sama sobie wydezynfekowałam rączkę od wózka i po co to wszystko? pani kasjerka w rękawiczkach wszystkie moje produkty przeciągnęła przez kasę, skasowała banknoty i obsługiwała następnego klienta., a żel do dezynfekcji jej rąk stał przy kasie jak eksponat do dekoracji, ciekawa jestem ile produktów z wirusem przekazała innym. Czy zwracacie na to uwagę, czy sprzedawcy dezynfekują ręce lub zmieniają rękawiczki po każdym kliencie?
Dodano: 24.03.2020 21:58    Przez: Lucynka
Do takich sklepów lepiej nie chodzić.
Dodano: 24.03.2020 22:11    Przez: u
Widziałem jak się o tyłku drapałaś, to mało higieniczne, najlepiej wysmaruj całe ciało żelem i załóż na głowę torbę foliową. Przed wyjściem łyknij całą paczkę paracetamolu.
Dodano: 24.03.2020 22:36    Przez: gembird12
avatar Wedle najnowszych badań, koronawirus SARS-CoV-2 na kartonie lub papierze aktywny jest do 24 godzin. Więc na papierowych banknotach aż 3 dni nie przeżyje. Owe 3 dni to żyje na plastiku oraz stali nierdzewnej, a na miedzi, zaledwie 4 godziny. Natomiast w powietrzu może się utrzymać nawet do 3 godzin, choć jego żywotność będzie malała z czasem.
Dodano: 24.03.2020 22:48    Przez: Pulsar71
Widziałam na bazarze jak pani pakowała kiełbasę, kasowała i nawet nie umyła rąk. Nic tylko kupować paczkowaną fabrycznie żywność, bo jakoś nikt z pracodawców nie szkolił swojego personelu , a ile mniej przez to sprzedają, a tyle mówi się o myciu rąk
Dodano: 24.03.2020 22:03    Przez: Wanda
Nie sieję paniki, ale boję się tej pandemii, zwyczajnie ja chcę ja przeżyć.
Dodano: 24.03.2020 22:06    Przez: Zosia
Ja też, siedzę w domu ale co z tego jak moja żona chodzi do roboty (a wcale nie musi) żal jej 2 000/miesiąc stracić no ale co tam kasa ważniejsza. Śmierdzi mi rozwodem.
Dodano: 24.03.2020 22:14    Przez: korwin
miliony dla rydzyka, 1,6 mld zł co miesiąc na 500 plus, 13 emerytura nie zagrożona, służba zdrowia zadłużona i nie doposażona , zakaz poruszania się a dzisiaj zrzutki na szpitale przez naród ,padają mikroprzedsiębiorstwa bo rząd nie ma kasy na wypłaty dla pracowników , zusy, podatki - 8 mln głosowało na pis i nadal ma poparcie 42 % - co to za chory kraj ? dziękujemy Wam mądrego wyboru - jak już choroba o was się otrze ,oprzytomniejecie ? nie sądze - zastanawiacie się czy zabiorą wam 500 plus
Dodano: 24.03.2020 22:08    Przez: xxx
człowieku oprzytomniej temu rządowi można wiele zarzucać ale jak sobie pomyśle że teraz p. Kopacz albo p.Arłukowicz byliby ministrami zdrowia to włos na głowie się jeży. Przypomnij sobie kto połowe szpitali pozamykał. Szczepionki na grype też nie kupili co tam 180 ludzi poszło do piachu ale to nic.
Dodano: 24.03.2020 22:16    Przez: IP
kiedy ty oprzytomniejesz- Kopaczowa szczepionek nie kupiła i... miała rację , pod rządami pis-u i rozdawania kasy by nie było na służbę zdrowia - włos ci się nie jeży ? beneficjent 500 plus ? jak długo będziesz wielbił nieudaczników z pis-u? co ma się wydarzyć ? Tusk podniósł o 1 % vat, co podniesie pis gdy wcześniej nałożył tyle podatków i nic nie obniżył i to w czasach koniunktury ?
Dodano: 24.03.2020 22:54    Przez: xxx
Poprzedni rzad był lepszy,bo chcieli szpitale zamykać!
Dodano: 25.03.2020 10:32    Przez: Antoni Mróz
jak już wszystko padnie, i wam zabiorą 500 plus to też będzie wina PO czy wasza bo głosowaliście na sektę pisowską za 500 zł ? tak zapewne wyglądała targowica