WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Strony internetowe dla firm – co powinny zawierać?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.03.2020 12:55

W dzisiejszych czasach każda licząca się firma musi posiadać nowoczesną, responsywną i dostosowaną do wymogów wyszukiwarek stronę internetową. Taka strona www powinna posiadać czytelnie przedstawione informacje, formularz kontaktowy, portfolio, galerię. Klienci w znakomitej większości szukają usług czy towarów właśnie online. Jeśli prowadzisz biznes oto porady, co powinno zawierać twoje www.

Najczęstszym błędem popełnianym przy realizacji strony www jest stawianie tylko i wyłącznie na design, nie zważając na funkcjonalność strony, a co gorsza – na jej treść. Nawet najładniejsza strona internetowa, która nie będzie odpowiednio zoptymalizowana pod kątem treści może okazać się nieskuteczna, a nawet bezużyteczna. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, których powinniśmy się trzymać przy przygotowywaniu nowej witryny internetowej.

Czytelność
Uwierzcie, era kolorowych dodatków, flashowych animacji czy umieszczania jak największej ilości elementów na jak najmniejszej powierzchni ekranu komputera minęła bezpowrotnie. Obecnie strona internetowa musi być czytelna. Zadbajmy, aby we właściwy sposób zaznaczyć realizowane przez nas usługi czy sprzedawane towary. Treści musi być sporo, najlepiej, by wyczerpała temat naszej branży. Wszystko musi mieć jednak ręce i nogi. Strona nie może odstraszać i atakować. Ma być naturalna i po prostu – przyjemna dla oka.

Responsywność
Jeśli zlecimy realizację strony internetowej którejś z firm, pamiętajmy, aby nasza strona dobrze wyświetlała się i na komputerach, i na tabletach, i na smartfonach. Obecnie ruch z wyszukiwarek w 80% kieruje ze smartfonów. Nie boję się powiedzieć, że wersja mobilna strony jest obecnie ważniejsza niż ta komputerowa. Znak czasów. Jeśli nie chcemy stracić Klientów, zadbajmy o responsywność nasze strony www.

Optymalizacja
Każda strona internetowa musi posiadać odpowiednią ilość tekstu. Tekst ten powinien być jak najlepiej zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, zwłaszcza Google. Mniemam, że twoja strona internetowa nie ma mieć na celu pozostania tylko wizytówką – ciekawostką dla już pozyskanych klientów. Ma konwertować, a więc i przyciągać nowych kontrahentów. Aby tak było musimy odpowiednio ją zoptymalizować i zadbać o pozycjonowanie, czyli wysokie pozycje w wyszukiwarkach na oczekiwane przez nas frazy.

Funkcjonalność
Nie zapominajmy – strona internetowa ma służyć ludziom, a nie robotom. Dlatego też bardzo ważna jest funkcjonalność naszej strony internetowej. Użytkownik nie może męczyć się przeglądając jej zasoby. Zadbajmy więc o dobrze widoczne i czytelne menu, podlinkowanie najważniejszych podstron strony, łatwy dostęp do najważniejszych informacji, formularz kontaktowy na stronie głównej. Takie z pozoru błahe elementy mogą ostatecznie zadecydować o tym czy pozyskamy klienta czy nie. W tych trudnych czasach każdy klient może być na wagę złota – pamiętajmy o tym.

Podsumowując – pamiętajmy, strona www to nasza wizytówka ale też narzędzie mające na celu przyciągnięcie nowych klientów. Tym samym musi być dla niego przyjazna. Ma przyciągać, a nie odstraszać. Dlatego też w tego typu sprawach warto zaufać profesjonalistom. Jedną z firm, która kompleksowo podchodzi do tematu realizacji stron www jest Agencja Reklamowa Warszawa. Oprócz technicznego wykonania strony i grafiki, dba również o poprawnie skonstruowaną treść. Firma zajmuje się także pozycjonowaniem na frazy lokalne i ogólnopolskie, dzięki czemu może cieszyć się rzeszą zaufanych klientów, korzystających z atrakcyjnych form płatności ratalnej lub abonamentowej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:internet,   webmastering,   biznes,   strony internetowe

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO