WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek. Zamiast festynów ponad 5000 masek dla mieszkańców

Dodano: 30.03.2020 15:41
Źródło: LM.pl

Zamiast osiedlowych festynów – maseczki dla mieszkańców. Na taki pomysł wpadły samorządy osiedlowe w Turku. Miasto w maseczki zaopatrzyło też miejscowych seniorów.

Każdy samorząd osiedlowy w Turku dysponuje określoną kwotą z budżetu miasta, którą przeznacza na swoją działalność, w tym: festyny, rajdy turystyczne czy turnieje sportowe. W tym roku dwa samorządy nr 5 i 8 zdecydowały, że zrezygnują z organizacji tych imprez. Natomiast pieniądze przeznaczyły na zakup ponad 5000 maseczek wielokrotnego użytku, uszyte przez firmę z Turku, które trafiły do mieszkańców obu osiedli. - Członkowie samorządów rozniosą je do skrzynek pocztowych mieszkańców – informuje Urząd Miejski w Turku.

Ponad 300 maseczek natomiast trafi do seniorów z Turkowskiego Klubu Senior+ i Klubu Seniora „Promyk”. Zostały one zakupione z budżetu miasta i rozniesione do skrzynek pocztowych przez Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

fot. UM Turek

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koniowie to z gazety nam władza zrobi. Tylko wybrańcy mogą w maskach pracować.
Dodano: 30.03.2020 16:22    Przez: donPedro

KOMENTARZE

W Koniowie to z gazety nam władza zrobi. Tylko wybrańcy mogą w maskach pracować.
Dodano: 30.03.2020 16:22    Przez: donPedro
władza w Koninie to nawet nie wie co to maseczka ochronna . 🤪
Dodano: 30.03.2020 21:13    Przez: ~Ola
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO