WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec. Prawie 40 strażaków gasiło pożar poddasza domu

Dodano: 6.04.2020 13:06
Źródło: LM.pl

36 strażaków gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Wielołęka (gmina Grodziec). Nikt nie odniósł obrażeń.

Zgłoszenie do Komendy Miejskiej PSP w Koninie wpłynęło w poniedziałek o godz. 00:46. Pożar objął poddasze domu jednorodzinnego w Wielołęce (gmina Grodziec). Przed przyjazdem strażaków mieszkańcy opuścili obiekt, a właściciel odłączył zasilanie w energię elektryczną.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na gaszeniu pożaru dwoma prądami wody, w tym jednym od wewnątrz obiektu. Po przybyciu kolejnych zastępów podano trzeci prąd wody z kosza drabiny mechanicznej. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu, dogaszania i usuwania tlących się elementów konstrukcji oraz wyposażenia poddasza. Równolegle z prowadzonymi działaniami gaśniczymi usuwano z budynku wodę wykorzystywaną do gaszenia pożaru, w celu ograniczenia zalania niższych kondygnacji.

- Pomimo znacznych strat materialnych, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – informuje kpt. Michał Karczewski z KM PSP w Koninie.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Grodziec, OSP Królików, OSP Biskupice i OSP Lądek.

fot. JRG Nr 2 w Koninie

  • Grodziec. Prawie 40 strażaków gasiło pożar poddasza domu
  • Grodziec. Prawie 40 strażaków gasiło pożar poddasza domu

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO