WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych

Dodano: 7.04.2020 12:38
Źródło: LM.pl

Koronawirus nie zatrzymał konińskich inwestycji. Prace odbywają się zarówno na ul. Kleczewskiej jak i przy budowie dróg dojazdowych do nowego wiaduktu.

W ostatnich dniach przy ul. Kleczewskiej pojawiły się nowe chodniki, podziemna instalacja i masa bitumiczna na północnym odcinku (z rondem).

- Drogowcy koncentrują się na wykonaniu możliwie najszybciej jak można instalacji przechodzących przez starą ul. Kleczewską. W piątek (3 kwietnia) kładziona była kolejna warstwa bitumiczna na północnej części nowego przebiegu ulicy. Po jej położeniu do nałożenia pozostanie tylko ostatnia warstwa – tzw. ścieralna – asfaltowej masy – informuje prezydent Piotr Korytkowski.

Prace odbywają się bez wyłączenia ruchu kołowego, a ten sterowany jest światłami i przez nadzór. Roboty trwają też przy budowie dróg dojazdowych do wiaduktu łączącego ul. Wyzwolenia z Paderewskiego.

- Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum Polimex Mostostal S.A. i jego spółka zależna Polimex Infrastruktura. Firma i jej podwykonawcy kontynuują prace na przyszłej ulicy, która przez wiadukt nad torami połączy Niesłusz z V Osiedlem. Kształt przyszłego przebiegu nowej ulicy jest coraz bardziej widoczny. Prace trwają po obu stronach budowli – podkreśla Piotr Korytkowski.

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie szacuje, że wokół nowych dróg powstać może ponad 300 miejsc parkingowych. Wartość tej inwestycji to blisko 72,5 mln zł.

fot. facebook/Piotr Korytkowski

  • Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych
  • Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych
  • Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych
  • Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych
  • Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach drogowych

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I do tego te swiatla lipnie ustawione
Dodano: 7.04.2020 20:23    Przez: kingsajz

KOMENTARZE

Pracę trwają ale bałagan na ulicy Kleczewskiej to masakra dziesiątki przekopów i tylko zasypane kruszywem... kurz straszny a zawieszenia aut do naprawy za chwilę albo już!!! całkowity brak nadzoru że strony miasta nad inwestycją gratulacje panie Prezydencie!!!
Dodano: 07.04.2020 13:10    Przez: ~Pająk
popieram!! aż się jeździć nie chce... ile to już trwa, a ile jeszcze musi?
Dodano: 07.04.2020 15:57    Przez: DERWEN
I do tego te swiatla lipnie ustawione
Dodano: 07.04.2020 20:23    Przez: kingsajz
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO