WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pierwszy pacjent z koronawirusem jest zdrowy i opuścił szpital

Dodano: 7.04.2020 14:17
Źródło: LM.pl

Pierwszy koniński pacjent, u którego pod koniec marca potwierdzono koronawirusa jest już zdrowy i opuścił szpital. Jest szansa, że jeden z trzech zamkniętych wczoraj oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego niedługo zacznie znowu pracę.

Na oddziale zakaźnym konińskiego szpitala od 24 marca przebywał 57-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka WSZ w Koninie, pacjent jest zdrowy i właśnie opuścił szpital.

- Dwa razy robiliśmy badania i oba wyniki były ujemne. Pacjent miał dużo szczęścia – mówi Maria Wróbel. - Obecnie na oddziale mamy 6 pacjentów, a od 12 osób pobrano badania ambulatoryjne – dodaje.

Czterolatka, u której stwierdzono COVID-19 z oddziału dziecięcego w Koninie została przewieziona w stanie średnio-ciężkim do szpitala w Poznaniu. Natomiast koniński oddział od wczoraj jest zamknięty. Obecnie przebywa tam 6 dzieci i 9 dorosłych osób, którzy są w kwarantannie. Natomiast 30 osób z personelu medycznego jest w kwarantannie domowej.

- Jeśli chodzi o oddział chorób płuc to od dzisiaj zaczyna on pracę, ale nie przyjęcia pacjentów. Wyniki pacjentów, pielęgniarek i pozostałego personelu są ujemne. Czekamy jeszcze na dwa wyniki pielęgniarek i jeden pacjenta. Jeżeli nadejdą i będą ujemne to oddział będzie pracował pełną parą – mówi Maria Wróbel.

Inaczej jest z zamkniętym również wczoraj oddziałem wewnętrznym. Obecnie przebywają na nim 23 pacjenci, od których pobrano wymazy. Jak informuje Maria Wróbel, oddział leczy pacjentów w oddziale i nie przyjmuje nikogo z zewnątrz. 26 osób z personelu jest w kwarantannie domowej.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a ja myślałem że poczekają aż wyzdrowieje
Dodano: 7.04.2020 15:09    Przez: tom
Wszystkiego najlepszego dla "ozdrowienca"martwi mnie jednak ten optymizm!
Dodano: 7.04.2020 14:53    Przez: ~konin
ile ludzi miało i nawet nie wiedzieli o tym...
Dodano: 7.04.2020 19:28    Przez: ~🦇
To teraz już wypuszczają z koronawirusem?
Dodano: 7.04.2020 14:49    Przez: Herbatka

KOMENTARZE

To teraz już wypuszczają z koronawirusem?
Dodano: 07.04.2020 14:49    Przez: Herbatka
Chińczycy mają aplikację i 3 kolory segregujące osobę ws. korona wirusa. Na razie to aplikacja na bazie pytań i odpowiedzi, ale USA już testuje pomiary z krwi "jednorazowym długopisem" i badania na przeciwciała tych co już są po korona wirusie. Niebawem przyjdzie nam mieć e-dowód osobisty w telefonie z wynikiem przeciwciał. Segregcaja jak w filmach Si-Fi. Wyzdrowieńcy pójdą ratować gospodarkę a reszta do izolacji. Luka jaka powstanie w gospodarce nie może być uzupełniona towarem z Chin. Tam będę umierać i produkować byle tylko zdobywać nowe rynki. Kłamać, że są zdrowi. Oby się UE obudziła jak USA bo inaczej przeżyjemy dwa lata upokorzenia, które określą Naszą przyszłość na wieki. Czas kiedy to wielka UE prosi na kolanach Chiny o kawałek szmaty zwanej maseczką na twarz. Jedno jest dobre: ujemne wyniki pielęgniarek. Widać musiały trzymać standardy. Szczególnie na takim oddziale, ale i chwała za to, że jest tyle wyników ujemnych. mamy szpitale gdzie wyszli na tym dużo gorzej.
Dodano: 07.04.2020 18:13    Przez: Marcin Swoinski
Prezydent Duda też ma długopis, ale wielorazowy.
Dodano: 07.04.2020 22:51    Przez: gembird12
Wszystkiego najlepszego dla "ozdrowienca"martwi mnie jednak ten optymizm!
Dodano: 07.04.2020 14:53    Przez: ~konin
a ja myślałem że poczekają aż wyzdrowieje
Dodano: 07.04.2020 15:09    Przez: tom
ile ludzi miało i nawet nie wiedzieli o tym...
Dodano: 07.04.2020 19:28    Przez: ~🦇
mam jedno pytanie czy przed wyjsciem ze szpitala sa robione testy???
Dodano: 07.04.2020 22:31    Przez: Antek Oem
bo rozumiem ze ozdrowiency tak jak wykryto u nich testem wirusa to przed opuszczeniem szpitala chyba sa robione powturne testy???
Dodano: 07.04.2020 22:35    Przez: Antek Oem
czy ozdrowienie to tylko niema pan/pani goraczki i kaszlu to jest sie uleczonym
Dodano: 07.04.2020 22:38    Przez: Antek Oem
A gadają, że nie ma szczepionki, gościu może już biegać bez obaw po ulicach, robić zakupy i oblizywać sobie palce jak zje hamburgera w McDonald's.
Dodano: 07.04.2020 22:44    Przez: gembird12
Budzę się w nocy i zastanawiam się, czy to co się dzieje jest prawdą? , a może jestem statystą w filmie science fiction? Ogarnia mnie paniczny lęk!
Dodano: 08.04.2020 11:00    Przez: ~EKon
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO