WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

LM Extra. Jedno miasto, wiele wyznań. Szukając tego, co łączy

Dodano: 12.04.2020 08:31

Aż siedem kościołów różnych wyznań działa obecnie w Koninie. W przeszłości było ich jeszcze więcej. Choć na co dzień może tego nie widać, wielowyznaniony Konin wcale nie jest fikcją.

Katolicy, ewangelicy, zielonoświątkowcy, czy baptyści - to wyznawcy tylko kilku spośród różnych chrześcijańskich wyznań obecnych w Koninie. A przecież oprócz wspólnot są w naszym mieście również pojedynczy wierni innych religii, np. judaizmu, obecnego w Koninie od wieków. Jak się między sobą dogadują? Czy więcej ich dzieli, czy łączy? Jak kształtowały się ich dzieje w Koninie?

Zapraszamy w podróż po religiach, wyznaniach i kościołach. Po Koninie - miejscu, gdzie ,,zbiegały się wątki z różnych części Europy". Materiał został opublikowany dwa lata temu na łamach portalu. 

  • LM Extra. Jedno miasto, wiele wyznań. Szukając tego, co łączy

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

nie ma żadnych środków ostrożności ! brak odstępu 2m,brak rękawiczek,brak maseczek.Tam jest największa zaraza.
Dodano: 12.04.2020 09:59    Przez: Ewelin C.
avatar te wszystkie kościoły - to właśnie największa zaraza...
Dodano: 12.04.2020 11:00    Przez: zx
avatar Faktycznie 2m, rekawiczki, maseczka i problem z głowy jeżeli chodzi o coronavirusa. Gorzej z czerwoną zarazą, bo tu nic nie pomoże.
Dodano: 12.04.2020 12:20    Przez: Józef Bąk
avatar Niewierni omijacie nas ( minimum 2m), nie zbliżajcie się do nas bez maseczek i rękawiczek. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Będziemy Wam bardzo wdzięczni.
Dodano: 13.04.2020 08:28    Przez: Józef Bąk
Opętany Grzechu Walerianie...proszę o komentarz! Przecież to coś o kościele katolickim.Jesteś chory,że nie piszesz? A może wyzdrowiałeś?
Dodano: 12.04.2020 19:48    Przez: Tadzio PLum
avatar Nawet mnie się ten materiał spodobał. Więcej takich chętnie bym zobaczył. A co do potomków Żydów konińskich, to zapewne wielu z nich żyje do dziś pod spolszczonym nazwiskiem, wżenionych w rodziny Polaków innych wyznań. Tyle, że ich dzieci, wnuki i prawnuki o tym nie wiedzą, iż są pół krwi Żydami, bo w rodzinach to był temat tabu, i dla bezpieczeństwa młodszego pokolenia się o tym nie mówiło.
Dodano: 13.04.2020 02:31    Przez: Pulsar71
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO