WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wierzbinek. Blisko 60 tysięcy złotych na tablety dla uczniów z gminy

Dodano: 13.04.2020 09:24

Blisko 60 tysięcy złotych na tablety dla uczniów z gminy Wierzbinek.

W związku z obecną sytuacją szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii spowodowanej zakażeniami koronawirusem, w szkołach wprowadzono nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Wójt gminy Wierzbinek - Paweł Szczepankiewicz, odpowiadając na nowe potrzeby uczniów zlecił zakupienie 100 tabletów dla osób, które nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Na zakup w/w sprzętu gmina złożyła wniosek na blisko 60 tys. złotych. Wnioskowała o grant pozwalający sfinansować zakup tabletów, a także w kilku przypadkach dostęp do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Wnioskowana kwota to 59760,00 zł. Gmina zamówiła 100 tabletów, a ich dystrybucja zostanie w najbliższym czasie ustalona z dyrektorami, którzy wcześniej składali zapotrzebowanie na tablety.

Źródło: Gmina Wierzbinek 

  • Wierzbinek. Blisko 60 tysięcy złotych na tablety dla uczniów z gminy

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Wierzbinek to jedna z nielicznych gmin która nie odczuje koronowirusa, bo większość podatków pochodzi z kopalni. No chyba że PiS położy łapę na tych pieniądzach, a wtedy będzie bieda.
Dodano: 13.04.2020 11:01    Przez: Hans Gruber
uczeń
Dodano: 13.04.2020 11:43    Przez: ~będzie grane majkrafty i for ...
Nie wiem o kim i o czym tu pisać. Wójt który nie powinien być wójtem i najgorszy gospodarz gminy jaki może. być. Życie gminy na kredyt, gdyby nie kopalnia dano by poszedł z torbami. Dosyć że do gminy wpłacane są miliony złotych przez kopalnie to jemu jeszcze mało, kredyty musi zaciągać
Dodano: 14.04.2020 07:28    Przez: bartnik
Wypasiony!!!
Dodano: 18.04.2020 12:25    Przez: ~obserwator
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO