WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

MOPR Konin wypłaca świadczenia i wciąż wspiera potrzebujących

Dodano: 14.04.2020 09:51

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie poprzez różne formy wspiera potrzebujących mieszkańców. Z uwagi na pandemię koronawirusa zmodyfikowano niektóre działania.

Od poniedziałku do piątku pracuje stołówka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Koninie. Dzięki ośrodkowi ponad 200 osób otrzymuje ciepły posiłek. Z uwagi na pandemię koronawirusa zmodyfikowano jej działanie – połowa posiłków wydawana jest na miejscu, ponad 20 dostarczanych jest do schroniska i noclegowni, około 80 porcji w terenowym punkcie odbierają dla swoich podopiecznych opiekunki PCK.

Obecnie pomocą potrzebującym mieszkańcom Konina służy około 60 pracowników MOPR (pracownicy socjalni i pracownicy administracji). Dodatkowo MOPR ma podpisaną umowę o współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną, w ramach której dwóch wolontariuszy wspiera działania pracowników socjalnych, m.in. w robieniu zakupów i ich dostarczaniu osobom potrzebującym, samotnym, będącym w kwarantannie.

Na konta większości mieszkańców Konina, korzystających z różnych form pomocy, w tym świadczeń wychowawczych z Programu 500+, świadczeń rodzinnych, zasiłków celowych na zakup żywności, zasiłków okresowych zostały przekazane środki finansowe w kwocie ponad 6 mln 700 tys. złotych.

  

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MOPR Konin,   pracownik socjalny,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO