WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wierzbinek. Do gminy dotarło 1000 maseczek dla mieszkańców

Dodano: 15.04.2020 09:38

Do gminy Wierzbinek dotarło 1000 zamówionych maseczek dla mieszkańców. Ponadto wójt zachęca do szycia maseczek dla siebie i innych.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach.

- Zdajemy sobie sprawę, że chociaż wiele osób zaopatrzyło się już w środki ochrony jakimi są maseczki , są jeszcze osoby które tego nie zrobiły. Dlatego postanowiliśmy im pomóc – mówi Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek. -  Dotarło do nas 1000 zamówionych maseczek dla mieszkańców. - Będą one dystrybuowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wierzbinku z filiami w Morzyczynie i Zaryniu w godzinach 10 - 12 jutro tj. w środę. Prosimy przy odbiorze zachować wszelkie względy bezpieczeństwa tak by nie narażać siebie i innych. Jedna maseczka na gospodarstwo domowe!

Gospodarz zachęca również mieszkańców gminy, aby wzorem innych środowisk, przystąpić do szycia maseczek. -  Panie potrafiące szyć - krawcowe, stowarzyszenia, szkoły, czy koła gospdoyń wiejskich. Prosimy chętnych do szycia o kontakt. Część towarów, z bawełny możemy pozyskać z własnych materiałów które czasami zalegają w szafie. Gmina może też zakupić jeżeli będą dostępne w sklepie. Maseczki takie można dezynfekować lub parzyć w gorącej wodzie przed następnym użyciem. Zachęcamy do współpracy. Wspólnie damy radę – apeluje wójt.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   Paweł Szczepankiewicz,   wójt,   maseczki,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jedna na gospodarstwo , trzeba przyznać że teraz w domu będzie losowanie kto wychodzi .
Dodano: 15.04.2020 15:19    Przez: ~luki

KOMENTARZE

avatar Ciekawe czy Wójt kupił im materiały do szycia?
Dodano: 15.04.2020 09:45    Przez: Hans Gruber
To się rzucił,jest się czym chwalić hehe
Dodano: 15.04.2020 11:29    Przez: herflick
Jedna na gospodarstwo , trzeba przyznać że teraz w domu będzie losowanie kto wychodzi .
Dodano: 15.04.2020 15:19    Przez: ~luki
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO