WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Spada liczba osób objętych kwarantanną i izolacją domową

Dodano: 18.04.2020 18:01
Źródło: LM.pl

Wciąż ponad tysiąc osób w naszym regionie objętych jest kwarantanną, ale ta liczba w porównaniu do ostatnich dni spada. Do tej pory koniński sanepid nałożył 24 kary związane z łamaniem kwarantanny.

Obecnie w powiecie konińskim i mieście Koninie hospitalizowanych jest dwanaście osób ze stwierdzonym lub podejrzewanym zakażeniem SARS-COV-2. Kwarantanną objęte są 1032 osoby. Większość z nich to powracający z zagranicy (1026), zaledwie sześć osób przebywa w kwarantannie z powodu wcześniejszego kontaktu z osobą zakażoną. 

Liczba osób poddanych kwarantannie nieco spadła w porównaniu do danych z ostatnich dni. Mniej jest też osób w izolacji domowej - tylko jedenaście. Jedna osoba jest obecnie objęta nadzorem epidemiologicznym. 

Od początku epidemii w powiecie konińskim i mieście Konin stwierdzono sześć przypadków zakażenia SARS-COV-2. Jedna osoba zmarła. Wykonanych zostało 359 prób w kierunku koronawirusa, z czego w ostatniej dobie - sześć.

Sanepid ponadto nałożył 24 kary za łamanie kwarantanny na łączną kwotę 120 tys. zł. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sanepid,   koronawirus,   epidemia,   kwarantanna,   izolacja domowa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

359 testów no no sporo
Dodano: 18.04.2020 18:27    Przez: ~Maniek
avatar ~Maniek Dlaczego testy nie uchroniły ofiar? O ile wzrastały liczby ofiar przy wzroście liczby testów? Francja; ok. 150 000 testów tygodniowo – 19 323 ofiary, Belgia; ok. 10 000 testów dziennie – 5432 ofiary z czego 50 procent w domach opieki społecznej (co na to Bruksela?), USA; 3 698 534 dotychczas testów – 39 115 ofiar, New Jork; 596 532 testy i 13 157 ofiar.
Dodano: 19.04.2020 06:49    Przez: Józef Bąk
avatar ~Maniek Teraz pytanie. Ile razy dziennie trzeba testować takich, jak ty żeby nam nie zagrażali? Zaznacz właściwą odpowiedź: 24, 12, 6, 3, 2, a może tylko 1. Kiedy będziemy mieli gwarancję, że zrozumiecie po co się robi testy? Testy nie leczą, nie chronią i nie dają gwarancji zdrowia. W 10 osobowej kolejce po test jeden chory, 1 wynik pozytywny, a w konsekwencji 9 izolowanych z kontaktu z chorym ,a posiadających w tym momencie ujemny wynik. Główkuj -maniek gdzie się udać po zdrowie. Podpowiem. Koziołek mądra głowa udał się ....
Dodano: 19.04.2020 07:03    Przez: Józef Bąk
avatar Nic nie zastąpi rozumu. Tak mnie w szkole nauczono i wszystkim to polecam. Mam nadzieję, że nikomu nie ubliżam, bo nie taka jest intencja tego przekazu. Pozdrawiam wszystkich kumatych, a pozostałym, niestety tylko szczęścia mogę życzyć.
Dodano: 19.04.2020 07:12    Przez: Józef Bąk
~Józef Bąk, dobór przez Ciebie krajów nijak nie broni twojej tezy, polecam zapoznanie się z liczbą przeprowadzonych testów na milion mieszkańców. Francja robi prawie najmniej testów w Europie, niewiele więcej niż Polska, a Belgia robi 3 razy tyle co my, ale w ich statystykach zgonów brane są pod uwagę również osoby, które nie miały przed śmiercią potwierdzonego wirusa a istnieją podejrzenia że mogły go mieć. W Polsce bardzo opóźnia się wykonywanie testów , a osoby zmarłe na kwarantannie też nie mają ich wykonywanych
Dodano: 19.04.2020 11:29    Przez: Estrella
avatar Do @Estrella: Nie ma Pani racji. Proszę poczytać sobie czym jest ten test i co co jest okno serologiczne. Test wykrywa nie wirusa, a przeciwciała skierowane ku niemu. Więć co w przypadku, gdy ktoś ma wirusa, jest nosicielem bezobjawowym i nie ma, albo ma za mało przeciwciał by test mógł je wykryć? Taka osoba uznana zostaje za zdrową, choć formalnie już zaraża innych. Dlatego te testy to o kand du... rozbić, bo nie pokazują one całości tylko część zarażonych.
Dodano: 19.04.2020 17:47    Przez: Pulsar71
~Pulsar 71 Nie bardzo wiem w jakiej kwestii nie mam racji. Do badania na obecność koronawirusa w przeważającej części wykorzystuje się testy NAAT(kwasem nukleinowym. Wykazują one wysoką skuteczność. Myślę , że mylisz te testy z testami serologicznymi , które rzeczywiście służą do wykrywania przeciwciał. Są one jednak stosowane tylko pomocniczo (są szybsze i tańsze) i nie są rekomendowane ani wykorzystywane jako główna metoda testowania.
Dodano: 19.04.2020 18:46    Przez: Estrella
avatar ~Estrella "a osoby zmarłe na kwarantannie też nie mają ich wykonywanych". Proszę teraz podać ile osób zmarło na kwarantannie i źródło tej statystyki. Jeżeli nie znamy faktów, to o czym mowa? Z Belgią o zaliczaniu wszystkich podejrzanych zgonów do zarażonych, też prosze podać źródło wiedzy. Jeżeli tak jest, to jest manipulowanie statystykami w kraju posiadajacym "najwyższe standardy" pod każdym względem w Europie. Wszak to wzorowa Bruksela. Czekam na dane i źródło.
Dodano: 19.04.2020 19:52    Przez: Józef Bąk
avatar ~Estrella Polecam źródło. sciensano.be/en/press-corner/data-c
Dodano: 19.04.2020 20:06    Przez: Józef Bąk
~Józef Bąk Niestety takie statystyki- ile osób zmarło na kwarantannie nie są podawane do publicznej wiadomości, natomiast powszechnie wiadomo że w Polsce do statystyk osób zmarłych na Covid-19 są wliczane tylko osoby z przeprowadzonym i potwierdzonym pozytywnie testem przed śmiercią, a wiele osób mogło się ich nie doczekać . A jeśli chodzi o Belgię to tutaj jest przykładowe źródło: https://www.euractiv.com/section/co sądzę że jest to manipulowanie statystykami bo za takie należałoby raczej uznać zaniżanie niż zawyżanie liczby zgonów, a WHO uznało że śmierć z powodu Covid-19 można stwierdzić nawet bez testu laboratoryjnego . Uznałabym to raczej za transparentność, której brakuje w wielu krajach
Dodano: 19.04.2020 21:38    Przez: Estrella
https://www.euractiv.com/section/co
Dodano: 19.04.2020 21:39    Przez: Estrella
miałam na myśli nie sądzę , że jest to manipulowanie, nie wiem czemu dlaczego ucinany jest link który wklejam,to druga część : m/section/coronavirus/news/belgium-
Dodano: 19.04.2020 21:45    Przez: Estrella
avatar To nic nie pomoże, Bóg właśnie niszczy Sodomę.To Sodoici spodowali zesłanie na ziemię karę za plugastwa.Te pochody z cipkomaryjkami, tęczowe matki boskie, szyderstwo z Najswiętszego Sakramentu, pochody nagich sodomitów, sabaty czarnych czarownic mordujących nienarodzone dzieci, oddawanie trzci diabłu w kulturze, powszechne zgorszenie wśród kaplanów,papiestwo i antypapiestwo, mamona.To się musiało tak skończyć.Oby był to tylko znak dla nas o opamiętanie a już nie zesłał potopu.Winni jesteśmy wszyscy , za to iż to wszystko widzimy i odwracamy głowę,powalamy na profanację, plugastwo jakby Boga nie było,umywamy ręce niczym Piłat.
Dodano: 18.04.2020 21:37    Przez: Tomasz Kobrzycki
Powinieneś zostać objęty ochroną,jako rzadki zabytek średniowieczny,z zakazem wywozu za granicę.Chociaż przy tym bym się nie upierał.
Dodano: 18.04.2020 23:07    Przez: Grzech Walerian
A ten głos, który szepcze Ci do ucha, do której kategorii zaliczysz?
Dodano: 19.04.2020 09:57    Przez: Aga
Bóg stworzył wszystko Wierny Tomaszu-więc i wiertarkę i pornografię i marsze równości-dla każdego coś miłego.Radujmy się zatem i czyńmy dziękczynienie.
Dodano: 19.04.2020 10:39    Przez: Grzech Walerian
avatar bozia wiertarkę stworzył - nooo,nieźle....jeszcze jakieś rewelacje ?
Dodano: 19.04.2020 11:31    Przez: zx
Swieta prawda.Kara od Boga!!!
Dodano: 19.04.2020 12:02    Przez: Katarzyna Garbaciak
avatar a winnego należy osądzić i umieścić w odpowiednim miejscu.....
Dodano: 19.04.2020 16:03    Przez: zx
Na terenie powiatu konińskiego mieszka 130 tys osób, było 359 testów, czyli testy miało aż 0,27% populacji regionu ....naprawdę imponująca liczba, możemy się czuć bezpieczni!
Dodano: 19.04.2020 11:11    Przez: kaja
avatar ~kaja Czy osoby z potwierdzonym ujemnym testem na COVID-19 nie będą zarażać i umierać na COVID-19. W jaki sposób test chroni ich od zarażenia i transmisji tegoż do osób z otoczenia?
Dodano: 19.04.2020 19:58    Przez: Józef Bąk
~Pulsar 71 Nie bardzo wiem w jakiej kwestii nie mam racji. Do badania na obecność koronawirusa w przeważającej części wykorzystuje się testy NAAT(kwasem nukleinowym. Wykazują one wysoką skuteczność. Myślę , że mylisz te testy z testami serologicznymi , które rzeczywiście służą do wykrywania przeciwciał. Są one jednak stosowane tylko pomocniczo (są szybsze i tańsze) i nie są rekomendowane ani wykorzystywane jako główna metoda testowania.
Dodano: 19.04.2020 18:46    Przez: Estrella
~Józef Bąk Testy maja na celu szybką identyfikację osób zarażonych i izolacje ich od osób zdrowych co ma na celu ograniczenie zakażeń i śmierci wielu osób. Dlatego powinny być wykonywane regularnie u osób mających kontakt z dużą ilością osób jak służba zdrowia a nawet pracownicy sklepów czy urzędnicy. W Polsce obecnie większość zakażeń i zgonów odbywa się w szpitalach i w DPSach, więc odpowiadając na twoje pytanie..tak , przy regularnym wykonywaniu testów osoby z potwierdzonym wynikiem ujemnym nie będę zarażać i umierać na Covid-19
Dodano: 19.04.2020 21:03    Przez: kaja
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO