WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Miasto odwołało konkursy na imprezy sportowe i turystyczne

Dodano: 22.04.2020 15:10
Źródło: LM.pl

Prezydent Konina podjął decyzję o unieważnieniu dwóch konkursów na organizację imprez sportowych i turystycznych. Środki na te zadania mają być rozdysponowane później.

100 tys. zł Urząd Miejski w Koninie miał przeznaczyć na dofinansowanie organizacji imprez sportowych, turystycznych i krajoznawczych (70 tys. zł na imprezy sportowe, a po 15 tys. zł na imprezy sportowe dla niepełnosprawnych oraz imprezy turystyczne i krajoznawcze). Oba konkursy na organizację tego typu imprez zostały jednak odwołane.

Przyczyną jest epidemia koronawirusa, która uniemożliwiła lub mocno zmieniła planu stowarzyszeń i organizacji. - Na 23 zgłoszone oferty konkursowe co najmniej czternaście wymagałoby już konkretnych zmian terminów, kosztorysów, sposób wydatkowania pieniędzy - tłumaczy Tomasz Sękowski, kierownik Wydziału Sportu i Turystyki w Koninie. 

Mimo tego władze miasta nie mają w planach obcinania funduszy na te zadania. - Na razie pula środków pozostaje bez zmian do dyspozycji prezydenta - deklaruje Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Możemy ogłosić kolejny konkurs lub przyznawać środki zgodnie z procedurą uproszczoną w ramach tzw. małych grantów. Obserwujemy sytuację związaną ze stanem epidemii i zmniejszaniem obostrzeń i  jeśli pojawi się możliwość organizowania wydarzeń sportowych, turystycznych to jednocześnie pojawi się możliwość dysponowania środkami.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie znam się, ale wydaje mi się, że każda Złotówka z odwołanej imprezy powinna z automatu wpływać na konto konińskiego szpitala. Te pieniądze były przeznaczone na imprezy, które się nie odbędą, czyli nikt nie ucierpiał
Dodano: 23.04.2020 00:02    Przez: Romek Ress
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO