WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Trzech zakażonych w szpitalu. Tylko jeden z naszego regionu

Dodano: 27.04.2020 15:30
Źródło: LM.pl

W konińskim szpitalu przebywa obecnie trzech pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Tylko jedna osoba jest mieszkańcem wschodniej Wielkopolski.

Spośród trzech zakażonych osób dwie to kobiety w wieku 21 lat i niemal 80 lat. - Są w dobrym stanie. Ta najmłodsza pani za chwilę powinna mieć kolejny wynik, powinien być ujemny. Wtedy też będzie mogła opuścić szpital - informuje Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka konińskiej placówki. 

Tylko jedna z tych kobiet to mieszkanka naszego regionu, dokładnie regionu tureckiego. Druga pacjentka została przywieziona do Konina z regionu kaliskiego. Ponadto na oddziale leczony jest jeszcze mężczyzna w wieku ponad 70 lat, też z regionu kaliskiego.

Wyniki czterech kolejnych osób hospitalizowanych w Koninie okazały się dziś negatywne, a dwie kolejne osoby czekają na wynik, ale nie w szpitalu, lecz w domach. Łącznie w konińskiej placówce od początku epidemii hospitalizowanych było już dwanaście osób zakażonych koronawirusem. To nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale również osoby z południa województwa. 

Na ten moment zdrowy jest personel konińskiego szpitala. Po małym kryzysie, w wyniku którego czasowo pracę zawiesiły trzy oddziały, placówka działa już normalnie. - Personel jest na stałe w pracy. Dajemy chwilowe ulgi w postaci urlopów z racji tego, że wśród naszego personelu nie ma koronawirusa - mówi Maria Wróbel. - Niektóre oddziały połączyliśmy, by móc opiekować się pacjentami, a większą część kadry skierować na SOR, OIOM i oddział zakaźny. Gdy epidemia będzie malała możliwe, że wrócimy do normalnego trybu. 

Ponadto, jak informuje sanepid, w kwarantannie domowej przebywa obecnie 437 osób (dwie mające wcześniej kontakt z zakażonymi i 435, które wróciły z zagranicy). Od początku epidemii pobrano 408 prób do badania obecności koronawirusa, w ostatniej dobie - jedną.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   szpital,   sanepid,   kwarantanna,   Maria Wróbel

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy wszyscy pracownicy konińskiego szpitali mieli wykonane testy? W artykule jest wspomniane że cały personel jest zdrowy, a domyślam się że samych pracowników szpitala jest o wiele więcej niż liczba przeprowadzonych testów od początku epidemii w całym powiecie
Dodano: 27.04.2020 19:33    Przez: kaja
jedna próba w ciagu doby ? masakra
Dodano: 27.04.2020 16:08    Przez: ~oj

KOMENTARZE

jedna próba w ciagu doby ? masakra
Dodano: 27.04.2020 16:08    Przez: ~oj
Czy wszyscy pracownicy konińskiego szpitali mieli wykonane testy? W artykule jest wspomniane że cały personel jest zdrowy, a domyślam się że samych pracowników szpitala jest o wiele więcej niż liczba przeprowadzonych testów od początku epidemii w całym powiecie
Dodano: 27.04.2020 19:33    Przez: kaja
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO