WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania

Dodano: 7.05.2020 10:42
Źródło: LM.pl

Kilkanaście laptopów trafiło do szkół podstawowych w Grodźcu i Królikowie. Sprzęt przeznaczony jest do nauki zdalnej dla uczniów.

Zamknięcie szkół przez pandemię koronawiursa obnażyło problemy z dostępem do zdalnej nauki. Nie wszystkie dzieci mają sprzęt komputerowy, albo jest go niewystarczająca ilość. Gmina Grodziec w związku z tym postanowiła skorzystać z programu „Zdalna Szkoła” i pozyskać dofinansowanie na zakup laptopów dla potrzebujących uczniów.

Gmina otrzymała niespełna 60 tys. zł wsparcia, co pozwoliło na zakup 18 laptopów z oprogramowaniem, ubezpieczeniem i innymi dodatkami ułatwiającymi zdalnej nauczanie. Wszystko to trafiło już do szkół prowadzonych przez gminę Grodziec, czyli do szkół podstawowych w Grodźcu i Królikowie.

- Wierzymy, że zakupiony sprzęt ułatwi proces zdalnej nauki w czasach pandemii, ale przede wszystkim pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych oraz zapobieżenie wykluczeniu cyfrowemu uczniów – podkreśla Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

fot. UG Grodziec

  • Grodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nono, to jakieś 3300 za sztukę. To już można gamingowo poszaleć.Fajna akcja, ale można było zakupić dwa razy więcej komputerów o przyzwoitej specyfikacji na potrzeby lekcji i internetu...
Dodano: 07.05.2020 11:30    Przez: Arkadiusz
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO