LM.plWiadomościGrodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania

Grodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania

Kilkanaście laptopów trafiło do szkół podstawowych w Grodźcu i Królikowie. Sprzęt przeznaczony jest do nauki zdalnej dla uczniów.

Zamknięcie szkół przez pandemię koronawiursa obnażyło problemy z dostępem do zdalnej nauki. Nie wszystkie dzieci mają sprzęt komputerowy, albo jest go niewystarczająca ilość. Gmina Grodziec w związku z tym postanowiła skorzystać z programu „Zdalna Szkoła” i pozyskać dofinansowanie na zakup laptopów dla potrzebujących uczniów.

Gmina otrzymała niespełna 60 tys. zł wsparcia, co pozwoliło na zakup 18 laptopów z oprogramowaniem, ubezpieczeniem i innymi dodatkami ułatwiającymi zdalnej nauczanie. Wszystko to trafiło już do szkół prowadzonych przez gminę Grodziec, czyli do szkół podstawowych w Grodźcu i Królikowie.

- Wierzymy, że zakupiony sprzęt ułatwi proces zdalnej nauki w czasach pandemii, ale przede wszystkim pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych oraz zapobieżenie wykluczeniu cyfrowemu uczniów – podkreśla Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

fot. UG Grodziec

Grodziec. Dwie szkoły z nowymi laptopami do zdalnego nauczania
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole