WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Opozycja zapowiada, że rozliczy tych, którzy działają poza prawem

Dodano: 9.05.2020 12:31

Konińscy działacze PO, poseł Tomasz Nowak w towarzystwie Henryka Drzewieckiego i Wiesława Steinke, skomentowali sytuację wyborczą w Polsce.

- My obywatele przeciwstawiliśmy się temu, aby być poddanymi Jarosława Kaczyńskiego, który chciał zrobić z nas poddanych, organizując wybory tylko po to, aby poddany numer jeden je wygrał, bez względu na koszty – powiedział poseł Tomasz Nowak podczas konferencji na placu Wolności w Koninie. -  Oprócz zagrożenia epidemicznego, ważne jest jeszcze przestrzeganie konstytucji.  Nie po to stanęliśmy w obronie sądów, wolnych mediów, a teraz trzeba stanąć w obronie PKW. Musimy stawać, nie możemy bowiem legitymizować wyborów, które nie są bezpośrednie, powszechne, tajne i na dodatek są zagrożeniem dla naszego życia.

- Nasza kandydatka M. Kidawa-Błońska stając w obronie konstytucji powiedziała, że nie weźmie udziału w tych pseudowyborach. Musimy dawać świadectwo. Nie chcemy zostawić milionów ludzi dla których konstytucja, państwa prawa są podstawą funkcjonowania demokratycznej Polski. Drugi manewr to senat, gdzie procedowaliśmy zgodnie z procedurą, analizując całą głupią i niedemokratyczną ustawę o tych wyborach. I wreszcie nasze samorządy pokazały, że nie zgadzają się na udostępnienie wrażliwych danych, aby fruwały gdzieś w kosmosie. Nie pozwolimy aby rząd zamiast PKW organizował te wybory. Negocjując z J. Gowinem, kiedy się okazało, że jest taka przestrzeń, dokonaliśmy czegoś bardzo istotnego. Doprowadziliśmy do tego, że 10 maja nie odbędą się te pseudowybory.

Do sytuacji odniósł się także Henryk Drzewiecki, szef powiatowych struktur PO w Koninie. Najpierw wspomniał o przedsiębiorcach. -  Mam kontakt z przedsiębiorcami z racji wykonywanego zawodu i muszę powiedzieć, ze żaden z nich nie wypowiadał się pozytywnie o tarczy antykryzysowej. Są ogromne trudności formalne, olbrzymia ilość dokumentów, nie wiadomo jak  je wypełniać. Przedsiębiorcy są pozostawieni samym sobie. Następnie podsumował sytuację związaną z wyborami prezydenckimi. -  Obecny prezydent naszego kraju powinien podziękować opozycji, że nie został prezydentem wycieraczkowym. Gdyby doszło do wyborów, jaką by miał legitymacje do pełnienia swoich funkcji? Przy zaniechaniu czteroprzymiotnikowości tych wyborów. Powinien podziękować, że nie wystawił się na śmieszność.

- Jesteśmy przed szczytem pandemii – dodał Wiesław Steinke z PO, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina. -  Myślenie teraz o wyborach jest bardzo niebezpieczne, naraża zdrowie i życie większości Polaków. Żadna władza nie powinna do tego dopuścić. To, co się dzieje w temacie wyborów, wystawia na szwank dobre imię Polski na arenie międzynarodowej. Świat przygląda temu, co się dzieje w Polsce, w kraju, który był uważany za wzór mądrej transformacji. To co jest zapisane w konstytucji, dzisiaj jest naginane. Naród musi zrobić wszystko aby wybory odbyły się zachowaniem zasad demokracji: powszechne, równe i tajne i odsunięte w czasie ze względu na ryzyko zachorowań, które jest przed nami.

Konferencję podsumował poseł Tomasz Nowa. -  Oskarżamy Jarosława Kaczyńskiego o to, że doprowadził nasz kraj do największego kryzysu politycznego po 1989 roku. Oskarżamy o to, że wykorzystuje pandemię aby sztucznie przedłużyć reelekcję Andrzeja Dudy. Oskarżamy o to, że zamiast skierować całe siły rządu na przeciwdziałanie epidemii, skierował na to, aby doprowadzić kraj na skaj bankructwa politycznego. Oskarżamy o to, że zapanowanie nad pandemią nie stało się głównym motorem tego rządu.

- Jako poseł KO podpisałem się pod wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności ministra Jacka Sasina z PiS – poinformował T. Nowak. - Jest to pierwsza z osób, które powinny ponieść odpowiedzialność za te pseudowybory. I nie ostatnia. Sprawdzamy kto drukował karty wyborcze, gdzie były drukowane, jak miały być dystrybuowane. Bez żadnej podstawy prawnej wydrukowano coś, co nie ma żadnej wartości. Jest kpiną z konstytucji i obywateli. Doprowadzimy do tego, że rozliczeni będą ci, którzy działają poza prawem i niezgodnie z prawem.

  • PO zapowiada, że rozliczeni będą ci, którzy działają poza prawem

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   Henryk Drzewiecki,   Wiesław Steinke,   PO Konin,   wybory prezydenckie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tym panom już dziękujemy .A co do rozliczenia to pamiętamy osiem lat jak rządziliście i do czego Polskę doprowadziliśćie Maski obowiązują każdego .
Dodano: 9.05.2020 13:57    Przez: mola
Ja to bym zadał im jedno pytanie: Co przez 8 lat rządów zrobiło PO dla zwykłego szarego Kowalskiego ???? Patrząc na rozpad miasta Konin to można wywnioskować że nic. Obecne ujadanie to frustracja po oderwaniu od koryta i nic poza tym.
Dodano: 9.05.2020 15:54    Przez: jarekPolskeZbaw
Ja sie tylko tak zastanawiam czy panie Nowak to jest tylko takie gadanie w mediach czy faktycznie swoje oskarzenia pan zlozy do prokuratury poniewaz skoro pan oskarza kogo kolwiek to nalezy to zglosic do prokuratury i wtedy ewentualnie w mediach bo szczerze mysle ze nie bedzie takiego oskarzenia z tego wzgledu ze uklad siebie na wzajem nie ruszy i to jest tylko takie dzielenie i sklucanie obywateli
Dodano: 9.05.2020 14:55    Przez: kirsten
Opozycja opowiada bajki,bo musiałaby rozliczyć także swoich.A zwalanie winy na dziadka Kaczyńskiego ,to żałosny płacz dzieci-żeby jeden staruszek trzymał za morde taką fajną opozycję? Ale jak patrzę na facjatę Budki,czy Schetyny,to przestaję się dziwić.Przykre,niestety-opozycja jest gówniana.
Dodano: 9.05.2020 19:21    Przez: Grzech Walerian
jeszcze do zdjęcia bez maski...
Dodano: 9.05.2020 12:59    Przez: ~abc

KOMENTARZE

avatar Kandydatka słaba jak Duda. Kolejna niejasność to jej start, bo mówi że nie bierze w tym udziału. Chce czy nie chce? Jeszcze się nie zdecydowałem ale będzie Hołownia lub Kosiniak-Kamysz.
Dodano: 09.05.2020 12:48    Przez: Hans Gruber
No nie gadaj, że Kosiniaka i PSL znów chcesz dopuścić?
Dodano: 10.05.2020 06:00    Przez: Romek Ress
Przestań Hołownia pajac z TVN-u studia nieskończone. Osoba, która raczej nadaje się do kabaretu! Kosiniak- Kamysz osoba o dwóch twarzach. W swoim czasie razem z Tuskiem chciał podnieść wiek emerytalny!Teraz odwraca kota ogonem. Zakłamany typ!Teraz to raczej jego żoneczka nim kieruje!Cwana bestia!
Dodano: 10.05.2020 14:36    Przez: ~AZ
Ona potrzebuję suflera
Dodano: 10.05.2020 14:54    Przez: ~Az
jeszcze do zdjęcia bez maski...
Dodano: 09.05.2020 12:59    Przez: ~abc
ma przylbice gahha
Dodano: 09.05.2020 21:29    Przez: ~9j
Jak tak to wszyscy przestańmy nosić!!!
Dodano: 10.05.2020 14:37    Przez: ~AZ
chyba bardziej Hołownia bo ten cały PSL to też nigdy niewiadomo co im do głowy przyjdzie, z kim tam znów się poykładają. Ten z Sopotu chyba ma za duże parcie na szkło , zresztą też jest sprzedajny, a z PO ta pani to nieporozumienie... mogli innego kandydata wystawić a Duda na drzewo jak sandały w wojsku...
Dodano: 09.05.2020 13:07    Przez: ~wyborca
Hołownia to niedouczony pajac z TVN. Gdyby on został prezydentem Polski to ja robię wypad i nie wracam do końca życia.
Dodano: 10.05.2020 14:53    Przez: ~AZ
Pani z PO potrzebuje suflera w postaci B. Budki ! bo SAMA NIE WIEM!!!
Dodano: 10.05.2020 15:13    Przez: ~AZ
CZEGO CHCĘ !
Dodano: 10.05.2020 16:03    Przez: ~AZ
Pani Anno Pilarska , mam do Pani pytanie ...gdzie to jest miejsce w Koninie? cytuje " na palcu Wolności w Koninie."
Dodano: 09.05.2020 13:14    Przez: zygi
Tym panom już dziękujemy .A co do rozliczenia to pamiętamy osiem lat jak rządziliście i do czego Polskę doprowadziliśćie Maski obowiązują każdego .
Dodano: 09.05.2020 13:57    Przez: mola
"ludzie są tacy głupi że to działa. niesamowite"
Dodano: 10.05.2020 19:39    Przez: xxx
Ja sie tylko tak zastanawiam czy panie Nowak to jest tylko takie gadanie w mediach czy faktycznie swoje oskarzenia pan zlozy do prokuratury poniewaz skoro pan oskarza kogo kolwiek to nalezy to zglosic do prokuratury i wtedy ewentualnie w mediach bo szczerze mysle ze nie bedzie takiego oskarzenia z tego wzgledu ze uklad siebie na wzajem nie ruszy i to jest tylko takie dzielenie i sklucanie obywateli
Dodano: 09.05.2020 14:55    Przez: kirsten
Dziwię, że Ty się dziwisz. Tydzień temu czytałem, że PiS łamie konstytucję wyborami. Jak organizują wybory od nowa to wczoraj czytałem ... PiS łamie konstytucje bo nie robi wyborów! Problemem nie są Ci z PO tylko ich słuchacze? Musimy utrzymać maturę z matematyki by ludzie jeszcze uczyli się zasad logiki. PO co miesiąc zmienia zdanie. Teraz będą nowe wybory, zbieranie głosów, nowego prawo wyborcze - korespondencyjne. Padnie rekord frekwencji a barany z PO nazwą to niszczeniem konstytucji bo bezdomny nie odda głosu. Gadają to wtedy gdy eksperci mówią iż frekwencja przez wybory korespondencyjne będzie rekordowa! POd prąd nauce i logice. Oni mają kandydatkę co nie kandyduje. Jednoczą opozycję do wyborów by nie brać udziału w wyborach. Karawana PSL i lewicy już jedzie bez nich. Bez mediów zza ODry ta partia nie istnieje. Przykład: kto zna Przewodniczącego Rady Europejskiej przed Tuskiem i obecnego po Tusku?? NIKT. Bo to fucha bez wpływu tylko Wam wmówili, że coś ten stołek znaczy!
Dodano: 09.05.2020 21:02    Przez: Marcin Swoinski
każdy prezydent premier i wszyscy poslowie co obiecuje przed wyborami powinni podpisac...i jesli sie nie wywiaza powinni ponies konsekwencje....pod jednym ..nie będzie to szkodzilo miastu ..panstu i polaka...a nie obiecywać kupować rozdawaniem pieniedzy głosy..ja na pewno nie zaglosuje na prezydenta z pis Dude czemu...bo to nie prezydent co mu każą robi..w polsce prezydentem bez konsekwencje ncji nic nie podpisuje jest czysty jest pan Kaczyński..co powie jest święte..i prawo można zmienić i interpreyowac na 30 sposobów.. i unikam info tam tylko wszyscy sa zli tyljo nie pis.....bo dostają po 40 tys w wiadomościach i muszą tak mówić..inna partia i tracą pracę i niktkt ich ich nie przejmie.powiem tak mój glos pis nie będzie mial za to ze pabi szydlo miala wypadek chcieli obwinic mlodego faceta a ma syna ksiedza. i info leci po 10 razy to samo w ciagu 10 minut.muala byc opinia ze smolenska cisza. pam kaczynskiski ma partie a jest chroniony lepiej niz prezydent...z naszych pieniedzy.
Dodano: 09.05.2020 15:16    Przez: ~ada
Tak długo jak ludzie będą wybierać czy to do rządzenia panstwem czy miastem, gmina i nie będą rozliczać tych którzy nie spełnili danych obietnic wyborczych tak długo ta buta, arogancją będzie rządzić. Ubaw mam z tej pseudo opozycji trzy dni temu nie chcieli wyborów 10 maja, a teraz dlaczego nie ma wyborów. Naprawdę czy jest tam ktoś normalny. Szkodniki trzymali miesiąc ustawę w senacie nie poprawili ani jednej kropki ani przecinka zagłosowali przeciw to jest już nie buta tylko chamstwo. Grają ludźmi aż rzygać się chce. Jak na dłoni widać ważny partyjny interes niż obywatele. Dlatego skreślam wszystkich. Czekam aż na listach nie będzie partyjnych sługusów.
Dodano: 09.05.2020 16:06    Przez: ~Ola
Nie będą rozliczać nigdy,bo tak jest ustawione prawo w tym kraju."O take Polske walczyliźmy",jak powiedział kiedyś klasyk (plus dodatni,plus ujemny).Nikt,kto dojdzie do władzy nie rozliczy nikogo.A my będziemy wiecznie wybierać między dżumą i cholerą-tyle naszego.
Dodano: 09.05.2020 19:13    Przez: Grzech Walerian
Ja to bym zadał im jedno pytanie: Co przez 8 lat rządów zrobiło PO dla zwykłego szarego Kowalskiego ???? Patrząc na rozpad miasta Konin to można wywnioskować że nic. Obecne ujadanie to frustracja po oderwaniu od koryta i nic poza tym.
Dodano: 09.05.2020 15:54    Przez: jarekPolskeZbaw
Dokładne. Oglądałam konferencje prasowa z Budką ten człowiek jest oderwany od rzeczywistości mówi takie bzdety. Podejrzewam że to już ostatnie podrygi tych panów i całej PO
Dodano: 09.05.2020 19:21    Przez: ~Ola
Czy tego Pana od lewej, maseczka w miejscu publicznym nie obowiązuje.
Dodano: 09.05.2020 16:07    Przez: ~AREK
Jak bez maseczki to pewnie ....???? !!!!
Dodano: 10.05.2020 14:43    Przez: ~AZ
Opozycja opowiada bajki,bo musiałaby rozliczyć także swoich.A zwalanie winy na dziadka Kaczyńskiego ,to żałosny płacz dzieci-żeby jeden staruszek trzymał za morde taką fajną opozycję? Ale jak patrzę na facjatę Budki,czy Schetyny,to przestaję się dziwić.Przykre,niestety-opozycja jest gówniana.
Dodano: 09.05.2020 19:21    Przez: Grzech Walerian
Gorzej to co oni wyprawiają, to jest dramaturgia wszechczasów.
Dodano: 10.05.2020 14:44    Przez: ~AZ
pis nic nie znalazł na rozliczanie, a ty nadasz bredzisz o rozliczaniu " ludzie są tacy głupi że to działa. niesamowiete"