WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przedszkola w gminie Ślesin od jutra będą otwarte dla dzieci

Dodano: 10.05.2020 17:17
Źródło: LM.pl

Od 11 maja uruchomione zostaną przedszkola w gminie Ślesin, ale z ograniczoną liczbą dzieci. Taką decyzję podjął burmistrz Mariusz Zaborowski.

Uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowego, burmistrz Ślesina zdecydował o otwarciu placówek dla najmłodszych.

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną jako organ prowadzący w porozumieniu z dyrektorami szkół ustaliłem, że ilość dzieci w grupach będzie ograniczona do 12 osób, a w pomieszczeniach szkolnych zostaną wprowadzone szczególne zasady bezpieczeństwa polegające m.in. na ograniczeniu możliwości przebywania w budynku szkoły osób postronnych – informuje Mariusz Zaborowski. - Minimalizowanie ryzyka zachorowania i odpowiedzialność są dziś najważniejsze, dlatego proszę o bezwzględne stosowanie się do ustalonych zasad – apeluje burmistrz.

Do przedszkola od jutra będą mogły uczęszczać wyłącznie dzieci, których rodzice przesłali wcześniej odpowiednią deklarację. Ta natomiast została przeanalizowana i zaakceptowana przez dyrekcję placówki.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO