WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zakończyła się rekrutacja do 11 szkół podstawowych

Dodano: 16.05.2020 14:40
Źródło: LM.pl

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do konińskich szkół podstawowych. Do połowy lipca trwać będzie postępowanie uzupełniające.

W roku szkolnym 2020/2021 szkoły podstawowe, których w Koninie jest 11, przyjmuje dzieci z miasta ale także z okolicznych gmin. Podczas pierwszego etapu rekrutacji zgłoszonych zostało 568 uczniów, co oznacza spadek w stosunku do ubiegłego roku o 85 osób.

- Wciąż mamy wolne miejsca dla 7-latków, więc jeśli ktoś z powodu epidemii nie zdążył zapisać swojego dziecka do szkoły, może to zrobić w postępowaniu uzupełniającym, które potrwa do 14 lipca – informuje Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych.

W związku z aktualnie zgłoszoną liczbą uczniów, magistrat planuje otworzyć w szkołach podstawowych 28 oddziałów, w tym integracyjne i specjalne. To oznacza trzy oddziały mniej niż w ubiegłym roku, ale jak podkreśla wiceprezydent Witold Nowak, sytuacja może się zmienić po naborze uzupełniającym.

fot. UM Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO