WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Medycy pierwszego kontaktu. Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego

Dodano: 19.05.2020 10:44
Źródło: LM.pl

Do nich pierwszych zgłaszają się pacjenci, im się zwierzają, oczekują uwagi, empatii i czasu. Dziś Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego.

Lekarze rodzinni to lekarze pierwszego kontaktu, którzy mają pod opieką tysiące chorych. Sami mierzą się na co dzień z problemami związanymi z brakami kadrowymi i biurokracją. Jak podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, walka na pierwszej linii frontu to przede wszystkim walka o pacjentów, ich prawo do diagnostyki, leczenia i profilaktyki. 19 maja, w Światowym Dniu Lekarza Rodzinnego, medycy zastanawiają się jaka przyszłość czeka lekarzy i pacjentów.

- My, lekarze rodzinni skupieni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia, życzymy wszystkim naszym koleżankom i kolegom „po fachu” radości  z  pełnienia misji  na rzecz  pacjentów, stabilności, bezpieczeństwa   i zdrowia, które zawsze, ale szczególnie w tych czasach jest wartością najwyższą - mówi Bożena Janicka.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdzie teraz są lekarze rodzinni?
Dodano: 19.05.2020 11:45    Przez: Benek

KOMENTARZE

A gdzie teraz są lekarze rodzinni?
Dodano: 19.05.2020 11:45    Przez: Benek
No bez jaj! Oni na pierwszej linii frontu???!!!!! Ku....a to się w głowie nie mieści! Oni nie chcą jeździć do pacjentów! Mówią żeby dzwonić po pogotowie bo się boją jeździć na wizyty domowe nie mówiąc o przyjmowaniu w przychodni. A teleporada polegała na tym, że mówili żeby dzwonić po pogotowie. Wiem to bo pacjenci to przekazują na wizytach jak pogotowie przyjeżdża. Ale KASĘ brać to pierwsi!
Dodano: 20.05.2020 08:13    Przez: Zrm
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO