WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze sprawy. Czy w Turku powstanie elektrownia gazowa?

Dodano: 20.05.2020 07:58

K Green Japan zainwestuje w Turku Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wiosną przyszłego roku w Turku rozpocznie się budowa pierwszej w Europie elektrowni gazowej- zapowiedział podczas programu Nasze Sprawy prezes firmy K Green Japan Piotr Piela.

Poinformował, że w tej chwili pracują nad tym przedsięwzięciem cztery zespoły- dwa w Japonii i dwa w Polsce. Trwa przygotowanie dokumentacji i opracowanie projektu. Kluczowym momentem dla projektu będzie aukcja mocy 14 grudnia. Jeśli K Green Japan ją wygra, to pilotażowa inwestycja będzie kontynuowana.

Budowa potrwa 3,4 lata. Pracować będą przy niej lokalne firmy. W nowej elektrowni pracę znajdzie kilkadziesiąt osób. To inwestycja, która przyciągnie inne firmy i wpłynie na ożywienie gospodarcze miasta. W sytuacji, gdy PAK wstrzymuje wydobycie na odkrywce Adamów i zwalnia ludzi, tego rodzaju projekty są bardzo potrzebne- dodał burmistrz Turku Romuald Antosik.

  • Nasze sprawy. Czy w Turku powstanie elektrownia gazowa?

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Super...
Dodano: 20.05.2020 13:18    Przez: ~pak
Mam inne - kontr-pytanie: Czy redaktorzy LM dobrze się czują?
Dodano: 20.05.2020 16:35    Przez: Jarek Piotrowski
"Trudno o bardziej nowoczesną i przyjazną dla środowiska elektrownię gazową, niż ta w bawarskim Irschingu. A jednak operatorzy zastanawiają się nad jej zamknięciem ... Dodają, że z ekologicznego punktu widzenia jest paradoksem, iż elektrowniom gazowym trudno pokryć koszty utrzymania, podczas gdy elektrownie węglowe - emitujące duże ilości CO2 - mają coraz wyższe zyski... zagrożona elektrownia gazowa jest jednym ze strategicznych ogniw systemu dostaw energii w regionie. Może się więc zdarzyć, że zakład będzie musiał działać dalej. Koszty utrzymania ponosiłoby jednak wówczas państwo." Uczcie się od Niemca. Nic dodać. Bez dramatycznie dla nas (90% złóż węgla UE) niekorzystnego prawa z UE nikt by elektrowni nie zamykał. Walczyć z węglem dla zdrowia i ekologi? Tak - ale zaczynamy od kominów domów emitujących 50% smogu a nie elektrowni. Prąd z gazu? Kto za to zapłaci? Bez UE węgiel nie ma konkurencji cenowej. My nie mamy rury z Rosji i układów na gaz jak Gerhadrd Schroeder.
Dodano: 20.05.2020 19:42    Przez: Marcin Swoinski
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO