WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Trwa przebudowa dróg w Woli Łaszczowej i Bielawach. Kanalizacja, oświetlenie i progi zwalniające

Materiał promocyjny

Dodano: 20.05.2020 11:12

Zgodnie z założonym planem inwestycyjnym trwa realizacja dwóch zadań drogowych, które dotyczą przebudowy drogi gminnej w miejscowości Wola Łaszczowa (na odcinku 555 metrów) oraz przebudowy ul. Południowej w miejscowości Bielawy (na odcinku 767 metrów, od szkoły podstawowej do ul. Kawnickiej).

W zakresie prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz zjazdy do posesji. Zarówno w jednym, jak i w drugim zadaniu powstanie kanalizacja deszczowa, która w przypadku ul. Południowej nie tylko ją odwodni, ale pozwoli także na dalszą jej rozbudowę. Na jednej i drugiej drodze zaprojektowano nowe oświetlenie energooszczędne. W celu zachowania bezpieczeństwa, jak i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów wykonane zostaną wyniesione przejścia dla pieszych, które oznakowane zostaną znakami aktywnymi i automatycznie będą pełniły rolę progów zwalniających.

Po wrześniowym ubiegłorocznym zebraniu sołeckim w Bielawach i uwagach od mieszkańców przyjęto do realizacji zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Południowej z Północną (przy szkole), gdzie dochodzi do kolizji drogowych. W tym celu zostanie zmienione pierwszeństwo ruchu dla ul. Południowej, ul. Północna będzie ulicą podporządkowaną. To nie wszystkie działania. W obrębie skrzyżowania na ul. Północnej, zgodnie z uzgodnieniami z MZK, zabudowane zostaną progi zwalniające w celu spowolnienia dojazdu do skrzyżowania. Uporządkowany zostanie także ruch pieszych przy szkole przez budowę odcinkach chodnika od strony szkoły, jak i wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych. Obecnie trwają także rozmowy z Polską Spółką Gazowniczą Sp. z o.o. w celu wykonania gazociągu na ul. Południowej, aby realizować go równolegle z prowadzonymi robotami drogowymi.

Koszt przebudowy drogi gminnej w Woli Łaszczowej wynosi 1 654 279,30 zł, z czego dofinansowanie stanowi 827 139,00 zł., natomiast koszt przebudowy ul. Południowej w Bielawach to 1 781 926,50 zł, z czego dofinansowanie stanowi 850 012,00 zł. Otrzymane środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie w październiku 2019 roku przedstawiciele gminy podpisali umowę z wojewodą wielkopolskim.


Remont drogi w Woli Łaszczowej polega miedzy innymi na położeniu nowej nawierzchni i wybudowaniu chodników


Na ul. Południowej, w obrębie skrzyżowania, powstaną progi zwalniające.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kanalizacja,   remont,   drogi,   Wola Łaszczowa,   Bielawy
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO