WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Szósty przypadek zakażenia koronawirusem w regionie tureckim

Dodano: 21.05.2020 10:20
Źródło: LM.pl

54-letni mężczyzna to szósta zakażona koronawirusem osoba w regionie tureckim. W porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o dziewiętnastu nowych przypadkach.

Wśród nowych zakażonych dominują osoby z regionu kaliskiego (osiem). Trzy przypadki zakażenia stwierdzono w powiecie krotoszyńskim, dwa w ostrowskim, a po jednym - w tureckim, chodzieskim, leszczyńskim, ostrzeszowskim, kępińskim i pleszewskim. Najstarsza zakażona osoba ma 90 lat, a najmłodsza 32. Trzy osoby są hospitalizowane w szpitalach we Wrocławiu, Kaliszu i Ostrowie Wlkp., reszta przebywa w izolacji domowej.

Łącznie w całej Wielkopolsce odnotowano 1915 zakażeń (w porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o trzech korektach względem wcześniejszych danych). 141 osób zmarło, a 838 wyzdrowiało.

Zakażony 54-letni mężczyzna z regionu tureckiego przebywa w izolacji domowej. Jest szóstym przypadkiem zakażenia w tym regionie. W powiecie konińskim i mieście Konin dotąd odnotowano jedenaście przypadków zakażenia koronawirusem (dodatkowo w naszym regionie izolację odbywają dwie zakażone osoby z regionu kaliskiego). Cztery osoby zmarły, a trzy wyzdrowiały.

Hospitalizowanych jest obecnie dziewięć osób - jedna zakażona i osiem oczekujących na wyniki badań. Kwarantanną objętych jest 212 osób (dziewięć mających wcześniej kontakt z zakażonymi i 203, które wróciły z zagranicy). W izolacji domowej przebywa dziewięć osób (trzy zakażone z naszego regionu, dwie zakażone z regionu kaliskiego i cztery oczekujące na wynik).

Ogółem pobrano 913 prób w kierunku koronawirusa. Znaczny wzrost tej liczby to głównie skutek badań przesiewowych wykonanych w Domach Pomocy Społecznej w Koninie i Ślesinie (łącznie 373). W ostatniej dobie pobrano czternaście próbek.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO