WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kino samochodowe, książki po kwarantannie, małe wystawy

Dodano: 21.05.2020 18:35

Powoli i stopniowo rozpoczyna się "odmrażanie" kultury. Pandemia zamroziła bowiem wszelkie wydarzenia dla większej liczby osób. Czy to oznacza, że ta kulturalna epoka lodowcowa mija? 

O tym, jak spokojnie wracać do rzeczywistości, żeby nie obudzić się na kulturalnej pustyni mówiła: Iga Janiszewska-Pawlak - Muzeum Okręgowe w Koninie, Izabela Matyba - Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Damian Kruczkowski - Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie.

Damian Kruczkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie mówił o bardzo restrykcyjnym otwarciu i powrocie czytelników, a także kwarantannie, której również poddane są książki wracające na biblioteczne półki. Trzeba będzie również poczekać na spotkania autorskie w realu, mimo, że w bibliotece pojawiły się wygodne fotele. To efekt realizacji projektu KBO. W sytuacji pandemii możliwe są spotkania w sieci.

Iga Janiszewska-Pawlak z Muzeum Okręgowego w Koninie wspomniała o wystawach, które przygotowano w salach wystawienniczych i w plenerze.  Podkreślając, że jednocześnie na całym  muzealnym terenie może być 15 zwiedzających, a po trzy osoby w salach wystawienniczych. Pracownicy muzeum nie ustają jednak w prezentowaniu działalności w sieci.

Izabela Matyba z Centrum Kultury i Sztuki zapowiedziała na czerwiec dwa seanse w kinie samochodowym. Jeśli będzie zainteresowanie to takie kino ma szansę na całe wakacje bowiem powrót do normalnej sali jest raczej odległy. Tymczasem cały czas trwa remont domu kultury Oskard, w którym będą dwie nowoczesne sale kinowe. Poza tym, działająca w ramach CKiS Galeria Wieża Ciśnień otworzyła się na wysokościach i można tam pojedynczno oglądać najświeższą wystawę.

Wszyscy goście, przedstawiciele instytucji kultury w regionie, podkreślali, że ani na moment nie zaprzestali działalności i tęsknią za tym żywym kontaktem z publicznością, dla której to wszystko robią.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nic się nie dzieje,   maj,   odmrażanie kultury,   muzeum,   biblioteka,   CKiS,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO