WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dane odnośnie wirusa na terenie Konina i powiatu konińskiego

Dodano: 23.05.2020 09:26

Dane odnośnie wirusa SARS-CoV-2 na terenie Konina i powiatu konińskiego.

W konińskim szpitalu hospitalizowanych jest 9 osób (2 z wynikiem dodatnim, 7 podejrzane o zakażenie w oczekiwaniu na wynik). Objętych kwarantanną - 192 osób (5 z kontaktu, 187 granicznych ). Objętych izolacją domową - 6 osób (w tym 3 z wynikiem dodatnim, 1 w oczekiwaniu na wynik, 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim izolowane na terenie powiatu konińskiego)

Od początku epidemii stwierdzono 12 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (4 miasto, 8 powiat) oraz 2 osoby z powiatu kaliskiego z wynikiem dodatnim, które izolowane są na terenie powiatu konińskiego, a więc razem 14 osób. Liczba zgonów - 4 (2 miasto, 2 powiat). Liczba wyleczonych - 3

Prób w kierunku koronawirusa pobrano w ostatniej dobie 10, w ramach badań przesiewowych w DPS Ślesin 171, w ramach badań przesiewowych w DPS Konin 202. Pobranych ogółem 931.

Za naruszenie zasad obowiązku kwarantanny nałożono 29 kar pieniężnych na łączną kwotę 145 000 złotych.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Sanepid Konin,   koronawirus Konin,   koronawirus powiat,   szpital Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO