WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wierzbinek. Gminny pałacyk to idealne miejsce na kulturę

Dodano: 23.05.2020 13:26

Jeszcze w maju tego roku rozpocznie się rewitalizacja pałacyku w Wierzbinku. Kompleksowo odnowiony budynek będzie służył kulturze. 

Na terenie odnowionego parku, gdzie zwykle odbywają się imprezy plenerowe, między innymi targi wierzby i wikliny Salix (w tym roku impreza została odwołana z powodu pandemii), jest także urokliwy XIX-wieczny pałacyk. Gminie udało się pozyskać dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na modernizację zabytkowego obiektu.  

- Pięć lat temu rozpoczęliśmy pierwszy etap organizacji tego parku – mówi Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek. – Rozpoczęliśmy od budowy odwodnia wokół tego terenu, potem pojawiła się nowa nawierzchnia  uzgodniona z konserwatorem zabytków jeśli chodzi o kostkę, mały amfiteatr, gdzie odbywają się imprezy. Drugi etap zakładał rewitalizację XIX-wiecznego pałacyku, na który staraliśmy się pozyskać dofinansowanie z programu rewitalizacji. Bez powodzenia. Udało się uzyskać dofinansowanie z drugiego programu na termomodernizację. Podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Z nieukrywaną radością chciałbym powiedzieć, że rozpoczynamy tę dość dużą inwestycję, czyli remont pałacyku. To będzie remont kompleksowy: wymiana dachu, okien, wszystkich instalacji, modernizacja pomieszczeń, odnowienie, by zyskał blask i był gminną perełką.

Koszt remontu to przeszło 3 mln złotych. Jak mówi wójt, jeszcze w maju bieżącego roku, firma, która wygrała przetarg, wchodzi na plac budowy. Remont powinien zakończyć się w lipcu 2021 roku. – Mam nadzieję, że od września będzie tam znowu szkoła muzyczna i  Gminny Ośrodek Kultury by realizować główne zadania dla dzieci i młodzieży. Jest to idealne miejsce na kulturę. Było bowiem moim marzeniem to, aby zamknąć ten temat, jeśli chodzi o rewitalizację tego miejsca. Ostatnim punktem jest remont pałacyku i mam nadzieję, że będzie służył mieszkańcom przez wiele lat – powiedział P. Szczepankiewicz. 

 

  • Wierzbinek. Odnowiony pałacyk to idealne miejsce na kulturę
  • Wierzbinek. Odnowiony pałacyk to idealne miejsce na kulturę

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   remont pałacyku,   Paweł Szczepankiewicz,   wójt,  
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO