WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kolejni chorzy w Wielkopolsce. Brak nowych przypadków w Koninie

Dodano: 25.05.2020 10:43
Źródło: LM.pl

Kolejnych 18 przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. W Koninie i powiecie konińskim liczba chorych się nie zmieniła.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie informuje, że obecnie spośród 9 osób hospitalizowanych, 2 osoby mają wynik dodatni a 7 osób podejrzanych o zakażenie oczekuje na wynik badania. Wśród 4 osób objętych izolacją domową znajdują się 2 osoby z wynikiem dodatnim z powiatu konińskiego oraz 2 osoby z powiatu kaliskiego izolowane na terenie powiatu konińskiego. W kwarantannie pozostaje 135 osób, z czego 3 osoby są z kontaktu i 132 graniczne.

Od początku epidemii w Koninie oraz powiecie konińskim potwierdzono 12 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 2 przypadki dotyczące powiatu kaliskiego, ale izolowane na terenie powiatu konińskiego. Z tego 4 osoby zmarły i 4 zostały wyleczone. Jeśli chodzi o próbki w kierunku koronawirusa to pobrano ich w sumie 934, a w ramach badań przesiewowych w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie – 171 próbek, a w Domu Pomocy Społecznej w Koninie – 202 próbki.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje natomiast o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 14 osób to mieszkańcy powiatu kępińskiego. Pozostali chorzy to mieszkańcy powiatów: gnieźnieńskiego, poznańskiego, jarocińskiego i kaliskiego. Po korekcie statystyk w związku z zarejestrowaniem części potwierdzonych chorych przez województwo łódzkie i dolnośląskie, w Wielkopolsce odnotowano 2039 przypadków COVID-19, w tym 145 osób zmarło, a 970 osób wyzdrowiało.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO