WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolska. 58 nowych zakażeń, większość z regionu kępińskiego

Dodano: 27.05.2020 10:19
Źródło: LM.pl

Do 2117 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce. W porannym komunikacie Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o 58 nowych przypadkach.

Zdecydowana większość nowych przypadków to mieszkańcy regionu kępińskiego (46). Ponadto zakażeni zostali również mieszkańcy regionu ostrzeszowskiego (ośmiu), kaliskiego (dwóch) i pilskiego (dwóch). Aż dziewiątkę zakażonych stanowią dzieci, a najstarsza zakażona osoba to 69-latka z powiatu ostrzeszowskiego. Tylko jedna z zakażonych osób przebywa w szpitalu w Wolicy, pozostali izolowani są w domach.

Liczba zakażonych w Wielkopolsce wzrosła do 2117 przypadków. 147 osób zmarło, a 1051 wyzdrowiało. 

W powiecie konińskim i mieście Konin zakażonych zostało dwanaście osób (dodatkowo w naszym regionie izolowana jest dwójka mieszkańców regionu kaliskiego). Cztery osoby zmarły i cztery zostały wyleczone. Objętych kwarantanną jest 126 osób (sześć mających wcześniej kontakt z zakażonymi i 120, które wróciły z zagranicy). W izolacji domowej pozostają trzy osoby (jedna oczekująca na wynik i dwójka zakażonych mieszkańców regionu kaliskiego). 

Łącznie pobranych zostało 949 próbek na obecność koronawirusa, w tym w ostatniej dobie siedem. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wielkopolska,   koronawirus,   epidemia,   Wielkopolski Urząd Wojewódzki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO