WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolska. Dwanaście nowych zachorowań na koronawirusa

Dodano: 28.05.2020 20:22
Źródło: LM.pl

Dwanaście nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. Nie ma wśród nich mieszkańców Konina i powiatu konińskiego.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców powiatów: kępińskiego (7 osób) , krotoszyńskiego (2 osoby), ostrowskiego (1 osoba), leszczyńskiego (1 osoba) i gnieźnieńskiego (1 osoba). Niestety dzisiaj odnotowano także dwa zgony z powodu COVID-19. W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zmarł 58-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, a w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy zmarła 87-letnia mieszkanka Kalisza.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje, że aktualnie hospitalizowane są 202 osoby, a poddane izolacji lub kwarantannie – 5 074 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 163 osoby. Od początku epidemii odnotowano w Wielkopolsce 2133 przypadki zakażenia koronawirusem, W tym 149 osób zmarło, a 1122 osoby wyzdrowiały.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO