WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Liczba osób objętych kwarantanną spadła poniżej stu

Dodano: 30.05.2020 10:16
Źródło: LM.pl

Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowały służby sanitarno-epidemiologiczne w ostatnich kilkunastu godzinach. W powiecie konińskim i mieście Konin liczba osób objętych kwarantanną spadła poniżej stu.

Nowe zakażenie w Wielkopolsce dotyczy 61-letniej mieszkanki regionu średzkiego. Kobieta przebywa obecnie w izolacji domowej. W całym województwie od początku epidemii stwierdzono 2146 przypadków zakażenia koronawirusem. 151 osób zmarło, a 1189 wyzdrowiało. 

W powiecie konińskim i mieście Konin stwierdzono łącznie dwanaście przypadków zakażenia od początku epidemii, do tego w naszym regionie w izolacji domowej przebywa dwójka zakażonych mieszkańców regionu kaliskiego. Cztery osoby zmarły, sześć zostało wyleczonych, jedna osoba jest hospitalizowana, a jedna przebywa w izolacji domowej. Pierwszy test po zakażeniu wykazał u niej brak koronawirusa, obecnie osoba ta oczekuje na drugi wynik ujemny. 

Spadła liczba osób przebywających w kwarantannie, wynosi ona obecnie 86 (pięć osób, mających wcześniej kontakt z zakażonymi i 81, które wrociły z zagranicy). W izolacji domowej przebywają trzy osoby. 

Łącznie koniński sanepid pobrał 963 próby w kierunku zakażenia koronawirusem, w ostatniej dobie - sześć. Za naruszenie zasad obowiązku kwarantanny nałożono 29 kar pieniężnych na łączną kwotę 145 000 zł.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO