WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Ozdrowieńcy" w Koninie. W Wielkopolsce trzy nowe zakażenia

Dodano: 31.05.2020 11:27
Źródło: LM.pl

Wzrosła liczba „ozdrowieńców” w Koninie i powiecie konińskim. Koronawirusa pokonało już siedem osób.

W Wielkopolsce odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To mieszkańcy powiatów: poznańskiego, średzkiego i kaliskiego. Jednocześnie Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu informuje o śmierci 84-letniej mieszkanki powiatu krotoszyńskiego, która zmarła z powodu COVID-19. Od początku epidemii to już 2150 osób z potwierdzonym COVID-19, w tym 153 osoby zmarły, a 1241 osób wyzdrowiało.

Jeśli chodzi o Konin i powiat koniński to aktualnie hospitalizowane są cztery osoby, w tym jedna z wynikiem dodatnim i trzy osoby podejrzane o zakażenie. W izolacji domowej przebywają nadal dwie osoby z powiatu kaliskiego, które były zakażone koronawirusem, a obecnie obczekują na drugi ujemny wynik. Objętych kwarantanną jest aktualnie 84 osób, z czego 5 z kontaktu, a 79 granicznych.

Do tej pory w sumie stwierdzono w Koninie i powiecie 12 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 4 osoby zmarły, a 7 zostało wyleczonych. W kierunku SARS-CoV-2 pobrano w sumie 964 próbek do badań, a w ostatniej dobie jedną. W ramach badań przesiewowych pobrano 171 wymazów w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie i 202 próbek w Domu Pomocy Społecznej w Koninie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO