WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

PPOZ. Nawet w dobie pandemii Dzień Dziecka nie musi być nudny 

Dodano: 1.06.2020 09:06

To jedno z najpiękniejszych świąt. Niestety, w tym roku obchodzone z mniejszym rozmachem. Ale czy to oznacza, że Dzień Dziecka musi być smutny i nudny?

 - Pandemia koronawirusa wprawdzie ograniczyła możliwości  świętowania na placach zabaw, festynach i zorganizowanych imprezach, ale jednocześnie zmusiła rodziców do większego zaangażowania. Wystarczą chęci i pomysł, żeby mimo wszystko 1 czerwca był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. I żeby milusińscy czuli miłość najbliższych - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Wieczorem, gdy już dzieci położą się spać, warto nadmuchać morze kolorowych balonów. Musi ich być naprawdę dużo. W nocy lub nad ranem można przywiązać taki balonowy bukiet do krawędzi łóżka lub oparcia krzesła. Tak, żeby maluch kiedy wstanie zobaczył je unoszące się pod sufitem. Na pewno będzie zachwycony.

Śniadanie powinno być wykwintne, oczywiście w rozumieniu dziecka. Najlepiej przygotować je razem z nim. Mogą to być ulubione płatki na mleku, naleśniki z dżemem, czy inny przysmak. Liczy się nie tylko to, co trafi na stół. Warto, żeby we wspólne gotowanie zaangażowani byli wszyscy domownicy. A potem razem z dzieckiem zasiedli do stołu. Nie ma lepszego sposobu na bliskość.

Gdy już mały brzuszek zostanie nasycony, warto pomyśleć o przedobiednich atrakcjach. Nie przed telewizorem, komputerem, czy na PlayStation, ale przypomni, że można inaczej świetnie się bawić. Propozycji jest wiele: stare sprawdzone „kalambury”; „ciepło - zimno - gorąco”; „Raz, dwa, trzy, Baba-Jaga patrzy”.

Intensywnie spędzony czas z pewnością pozytywnie wpłynie na apetyt, tym samym maluchy z większą ochotą zasiądą do obiadu (który również musi być wyjątkowy!). Każdy rodzic najlepiej wie, co lubią jego pociechy. Oczywiście królować powinien deser. Można go przygotować wspólnie, bo to nie tylko świetna zabawa, ale także budowanie więzi między rodzicami a dziećmi. Albo dać dziecku pole do popisu. Samodzielne przyrządzanie to prawdziwy powód do dumy. Dziecko czuje, że potrafi zrobić coś, co zwykle zarezerwowane jest dla dorosłych. My podajemy jeden z prostszych przepisów: „Jogurtowe Parfait”. Jogurt naturalny mieszamy ze świeżymi owocami, konfiturą, suszonymi owocami, orzechami, migdałami, pokruszonymi ciasteczkami (można układać warstwami).  

Czerwiec zwykle zachwyca pogodą. Jest ciepło i przyjemnie, zmrok zapada później. A to sprzyja długim wycieczkom na łono natury. W związku z pandemią odradzamy miejsca uczęszczane, ale każdy zna tajemnice lasu, puszczy, czy łąk, gdzie zwykle nie ma nikogo. Doskonałym prezentem i zakończeniem wyjątkowego Dnia Dziecka będzie zabawa na świeżym powietrzu.

Po pełnym wrażeń dniu, każdemu z pewnością zamarzy się wygodne łóżko. Po kolacji, umytych ząbkach, warto przy zapalonej lampce wybrać najpiękniejszą książkę i poczytać dzieciom. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne naszych pociech. Wspiera ich rozwój intelektualny i społeczny. Przynosi radość i pozostawia cudowne wspomnienia do końca życia.

- Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam wspaniałego dzieciństwa, niezakłóconego troskami i zmartwieniami. A rodzicom, żebyście byli wytrwali w misji, jaką jest macierzyństwo. I niech koronawirus nigdy nie przeszkodzi Wam w podejmowaniu mądrych decyzji. Strzeżmy nasze pociechy, kochajmy je i wspierajmy, zawsze, nie tylko z okazji ich święta - mówi Bożena Janicka.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień Dziecka,   lekarze rodzinni,   PPOZ,   Bożena Janicka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO