WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rzgów. Trwają dwie duże inwestycje. Będzie bezpieczniej i bardziej ekologicznie

Materiał promocyjny

Dodano: 1.06.2020 12:41

Termomodernizacja budynków szkół w Rzgowie i w Sławsku oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Osiecza Pierwsza - Sławsk to dwie duże inwestycje trwające obecnie w gminie Rzgów.

Ok. 7,3 mln zł to środki, które gmina Rzgów przeznacza na dwie realizowane obecnie inwestycje. Już niedługo będzie bezpieczniej, ekologiczniej i taniej - w ciągu kilku miesięcy zakończyć ma się termomodernizacja budynków szkół w Rzgowie i w Sławsku oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Osiecza Pierwsza - Sławsk. Obie inwestycje współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Docieplone szkoły będą bardziej ekologiczne

Termomdernizacja budynków szkół w Rzgowie i w Sławsku to największa inwestycja zaplanowana w tegorocznym budżecie gminy Rzgów. Całość pochłonie niemal 6,3 mln zł. W ramach inwestycji docieplone zostają ściany zewnętrzne, sufity i stropy, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, a przede wszystkim - wymienione zostaną źródła ciepła z oleju opałowego na pompy ciepła. Łącznie w obu szkołach wykonanych zostanie 96 odwiertów na głębokość 100 m.

- Prace na obiekcie w Rzgowie dobiegają końca, na obiekcie w Sławsku prace są mniej więcej w połowie - informuje Grzegorz Matuszak, wójt gminy Rzgów. Inwestycja przewidziana do realizacji do końca września może zakończyć się wcześniej. Niewykluczone, że oddanie inwestycji nastąpi wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Docieplone szkoły to mniejsze obciążenie dla budżetu gminy, ale również ekologia - pompy ciepła to znacznie czystszy sposób ogrzewania budynków, niż spalanie oleju. W dalszej kolejności gmina ma zamiar zainstalować również panele fotowoltaiczne, które zapewniłyby przyjazną środowisku produkcję prądu elektrycznego.

Bezpieczniej między Osieczą Pierwszą a Sławskiem

Niemal milion złotych gmina Rzgów przeznaczy natomiast na budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku między Osieczą Pierwszą, a Sławskiem. Ta inwestycja również się już rozpoczęła, kierowcy mogą oglądać jej realizację jadąc drogą powiatową nr 3096. Budowany odcinek będzie miał długość 800 m. - Pozwoli na swobodne przemieszczanie się osób z Osieczy do Sławska i ze Sławska do Osieczy - zapewnia wójt Grzegorz Matuszak.

Inwestycja ma zostać zakończona w przeciągu dwóch miesięcy, ale to nie koniec nowy chodników i ścieżek rowerowych na terenie gminy. Już w przyszłym roku ma powstać kolejny odcinek liczący 640 m - od wiaduktu w Osieczy do Babi. Obecnie wykonywana jest dokumentacja projektowa tej inwestycji.

slajd 1 z 19
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rzgów,   inwestycje,   bezpieczeństwo,   ekologia
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO