WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolska. 33 nowe przypadki. W regionie konińskim bez zmian

Dodano: 2.06.2020 10:30
Źródło: LM.pl

Po kilku dniach, w których liczba nowych przypadków nie przekraczała kilku dziennie, znów w Wielkopolsce zarejestrowano kilkadziesiąt nowych zakażeń koronawirusem. Większość dotyczy mieszkańców powiatu kępińskiego.

Spośród 33 nowych przypadków aż 28 to mieszkańcy powiatu kępińskiego. Dodatkowo trzy osoby pochodzą z regionu kaliskiego, a po jednej - z powiatów ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Czwórka zakażonych to dzieci, a najstarszą zakażoną osobą jest 72-latek. Nikt nie jest hospitalizowany, wszyscy przebywają w izolacji domowej.

Łącznie w Wielkopolsce od początku epidemii zanotowano 2188 przypadków zakażenia koronawirusem. Po kilku dniach, w których liczba zakażonych przyrastała o zaledwie kilka przypadków dziennie, wtorek przyniósł ponownie kilkadziesiąt nowych przypadków. 

Nie zmienia się natomiast liczba zakażonych w regionie konińskim. W powiecie konińskim i mieście Konin to wciąż dwanaście osób oraz dwójka zdiagnozowanych tutaj mieszkańców regionu kaliskiego. Cztery osoby zmarły, a siedem wyzdrowiało. Wzrosła jednak liczba hospitalizowanych - oprócz jednej zakażonej osoby są to już cztery kolejne, oczekujące na wynik badania. 

W kwarantannie przebywają 83 osoby (jedna mająca wcześniej kontakt z zakażonym i 82, które wróciły z zagranicy). Izolację domową odbywają dwie zakażone osoby z regionu kaliskiego. 

Łącznie wykonano 971 badań na obecność koronawirusa, w ostatniej dobie - cztery. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO